Україна розпочала процедуру вступу до європейського фонду підтримки кіно Eurimages

Eurimages

Українська Кіно-Асоціація спільно з Державним агентством України з питань кіно провела попередні переговори, результатом яких стало ініціювання процесу вступу України до Європейського фонду підтримки кіно — Eurimages.

Днями отримано офіційну відповідь з Секретаріату фонду про те, що Eurimages розпочинає процедуру прийняття України до програми, яка буде відбуватися у кілька етапів. За планом, угода між Україною та Eurimages може бути підписана у жовтні 2014 року і Україна зможе стати повноправним членом Європейського фонду підтримки кіно вже з січня 2015 року.

Eurimages (Європейський фонд підтримки кіно при Раді Європи), був заснований у 1989 році. До нього входять 36 з 47 країн-членів Ради Європи. Eurimages підтримує аудіовізуальний сектор, фінансуючи повнометражні, анімаційні та документальні фільми, які знімаються в Європі. Таким чином, Фонд заохочує до співпраці професіоналів із різних європейських країн.

Щорічний бюджет Eurimages – 25 мільйонів євро. Цей фінансовий пакет формується за рахунок внесків держав-членів Фонду, а також за рахунок прибутку від діяльності Фонду. Eurimages надає підтримку у таких секторах, як ко-продукція, кінопрокат, демонстрація фільмів та цифрове обладнання кінотеатрів.

У 2012 році Eurimages підтримав 68 європейських стрічок, у тому числі, останній фільм Ларса фон Трієра «Німфоманка», нову роботу Мішеля Гондрі «Піна днів», стрічку Паоло Соррентіно «Apparato Umano». У 2011 році до Eurimages вступили Грузія та Росія.

Катерина Копилова, голова Державного агентства України з питань кіно, прокоментувала: «Вже друге десятиріччя поспіль в Україні точиться розмова щодо необхідності вступу нашої країни до Європейського фонду сприяння розвитку кінематографії – Eurimages. Але, на мою думку, реальна можливість вступу до Eurimages у країни-претендента виникає лише тоді, коли ця країна спроможна представити якісні, з точки зору кіноіндустрії проекти, які плануються до реалізації, а також окремі напрямки кінореформи, що реалізуються. Нарешті сьогодні, після двох років реформування галузі кіно, Україна готова до співпраці з європейськими партнерами у створенні фільмів спільного виробництва. Саме якість кінопроектів, які плануються до виробництва, і дозволяє нам звертатися до Eurimages, і в подальшому отримувати допомогу у створенні фільмів, а також у проведенні окремих напрямків кінореформи, що наразі реалізується в Україні».

Ігор Савиченко, директор Української Кіно-Асоціації, зауважив, що українські продюсери давно мріяли про джерело фінансування, відмінне від державного, і Eurimages в цьому сенсі, на думку пана Савиченка, є унікальним фондом. «Підтримка Eurimages це не просто фінансова участь — це знак якості і гарантія того, що фільм стане цікавим для європейського дистрибутора. Важливо, що за фінансової підтримки Eurimages, майнові права залишаються у продюсера. Переговори щодо вступу розпочалися давно, але конкретні кроки та дії ми обговорювали під час Каннського та Московського кінофестивалів. На даний момент ми завершили перший етап підготовки, отримали всі необхідні консультації, як з боку Європи так з боку України від Держкіно та МЗС. Процедура вступу довга, ми повинні підготувати звіт про стан кіно в Україні і після цього його розгляне комісія Eurimages. Після вступу до Фонду, в Україні з’явиться можливість фінансувати фільми, дистрибуцію та розвиток кінотеатральних мереж. Ми раді, що Держкіно і всі сторони, які беруть участь у процесі, проявляють ентузіазм і роблять все для того, щоб Україна стала членом Eurimages у 2015 році», — стверджує Ігор Савиченко.

Офіційна інформація