Українські підлітки взяли участь в обранні лауреата європейської Young Audience Award

Kinoreel

8 травня 2016 року в Києві юне журі вже вдруге судило фіналістів однієї з найпрестижніших кінопремій Європи – Young Audience Award Європейської кіноакадемії.

Перегляд фільмів-номінантів і голосування за лауреата Young Audience Award проходили одночасно в 25 країнах – від Лондона до Тбілісі. У журі брали участь 1400 підлітків віком від 12 до 14 років. Кращим фільмом вони визнали «Міс Неможливе» з Франції.

Київ приймав участь у події вдруге. Думка юних киян збіглася з рейтингом більшості дітей Європи: левову частку голосів тут також зібрав французький фільм.

Сюжет стрічки Емілі Дельоз (на фото) обертається навколо бунтарки Аврори, яка переживає всі емоційні злети і падіння своїх 13 років. Міжнародна прем’єра «Міс Неможливе» відбулася на 66-му Берлінському кінофестивалі, де фільм був представлений у секції Generation.

Конкурентами картини Емілі Дельоз були стрічки «Рауф» (реж. Бариш Кая, Сонер Канер) з Туреччини і «Хлопчики» (реж. Олександра Тереза Кейнінг) зі Швеції.

Після перегляду кожного фільму в журі відбувалася дискусія. Глядачі обирали переможця шляхом голосування.

У той же день результати національних голосувань були передані в Ерфурт (Німеччина). За їх підсумками під час відео-конференції було оголошено загальноєвропейського переможця – лауреата Young Audience Award-2016.

Організаторами Young Audience Award в Україні виступає фестиваль для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест» спільно з Goethe-Institut в Україні. Показ трьох фільмів проходив в столичному кінотеатрі «Жовтень».

«Чілдрен Кінофест» відбудеться в 17 містах країни з 27 травня по 5 червня. Місія фестивалю – популяризувати кіно серед дітей різного віку і розвивати традиції сімейного культурного дозвілля. Безкоштовна реєстрація на покази починається 20 травня на сайті фестивалю.

Анастасія Сідельник, «Артхаус Трафік» і власна інформація НСКУ