В Україні відкривається фестиваль «Нове німецьке кіно–2018»

Nove.Nimezke.Kino.18

18 жовтня 2018 року у столичному кінотеатрі «Київ» фільмом Крістіана Петцольда «Транзит» відкривається щорічний фестиваль «Нове німецьке кіно», який проводить Goethe Institut в Україні спільно з компанією «Артхаус Трафік».

«Транзит» – мелодрама від лідера Берлінської школи Крістіана Петцольда. У центрі сюжету пара, яка знайомиться в Марселі напередодні повної окупації Франції німецькими військами. Головні ролі у фільмі виконали молоді зірки Паула Бір («Франц») та Франц Роговський («Вікторія»). Світова прем’єра стрічки відбулася в офіційній конкурсній програмі Берлінського кінофестивалю, де «Транзит» претендував на «Золотого ведмедя».

У рамках фестивалю будуть також показані біографічні драми «Три дні з Ромі Шнайдер» та «Молодий Карл Маркс», комедія «Кастинг» та драма «Капітан», а також дві стрічки спільного виробництва України та Німеччини – драма «Донбас» Сергія Лозниці і трагікомедія «Вулкан» Романа Бондарчука.

У Києві Сергій Лозниця та Роман Бондарчук представлять свої фільми особисто. Показ «Молодого Карла Маркса» супроводжується дискусією «Розчаклування Маркса: між філософією та ідеологією» з філософом Тарасом Лютим.

Також на гостей фестивалю чекають VR-покази: у кінотеатрі «Київ» буде облаштована зона, де за допомогою технологій віртуальної реальності можна буде зануритися в розповідь Франца Кафки «Перевтілення». 22 жовтня пройде круглий стіл, присвячений можливостям віртуальної реальності, для студентів, представників кіноіндустрії та медіа.

Фестиваль «Нове німецьке кіно» проходить у Києві (18-24 жовтня), Одесі (25-29 жовтня), Маріуполі (1-6 листопада), Харкові (1-5 листопада), Чернівцях (15-19 листопада), Дніпрі (22-26 листопада) та Львові (22-26 листопада) за підтримки офіційного партнера ProCredit Bank. Всі фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами. «Донбас» та «Вулкан» з англійськими субтитрами.

«Артхаус Трафік», 16 жовтня 2018 року