«Україно, goodbye!», Канн

Ukraine.Goodbye

Три фільми з майбутнього альманаху короткометражних робіт «Україно, goodbye!» братимуть участь у програмі The Short Film Corner Каннського кінофестивалю, що він проходитиме протягом 16–26 травня.

The Short Film Corner – це професійна секція Канна, присвячена короткометражним фільмам. З моменту заснування у 2004 році вона стала ідеальним майданчиком для презентації та просування фільмів, розвитку контактів між представниками кіноіндустрії, проведення майстер-класів та професійних зустрічей. Участь у програмі підвищує шанси фільму бути відібраним на міжнародні кінофестивалі, а також знайти потенційних міжнародних партнерів та дистриб’юторів.

Для Short Film Corner були відібрані фільми “Без ГМО” Лариси Артюгіної, “Борода” Дмитра Сухолиткого-Собчука, “Гамбурґ” Володимира Тихого. Як і решта робіт проекту «Україно, goodbye!», це гостросоціальні стрічки, що досліджують причини зовнішньої та внутрішньої еміграції українців.

У трилері “Без ГМО” працівник крематорію підживлює помідорну грядку на балконі попелом від спалювання трупів. “Борода” розповідає про долю старого, який залишився сам-один у напівзруйнованому селі після того, як донька вийшла заміж за іноземця та виїхала за кордон. “Гамбурґ” – це історія про те, як мрія емігрувати може втілитися частково: за кордон може вирушити лише проданий орган мрійника.

Всі фільми проекту «Україно, goodbye!» розповідають про героїв нашого часу – пересічних українців, які розмовляють з екрана живою мовою, не пишаються своєю країною та мріють втекти за кордон. Автори проекту не обмежують себе у засобах вираження, вітають провокацію та художній екстрим.

«Україно, Goodbye!», 30 квітня 2012 року