«Україно, ґудбай!»: прем’єра на МКФ «Молодість»

Ukraine.Goodbye

25 жовтня на 42-му Київському МКФ «Молодість» відбудеться ґала-прем’єра альманаху «Україно, ґудбай!» – нового проекту кіноформаціі «українських злих» на тему внутрішньої і зовнішньої еміграції сучасних українців. Прем’єра альманаху відбудеться у Червоному залі кінотеатрі “Київ” о 20:00. А в прокат альманах вийде вже 1 листопада 2012.

“Україно, ґудбай!” – це результат роботи творчої лабораторії, яка була створена для пошуків шляхів розвитку українського кіно. В рамках проекту знято 25 короткометражних робіт загальною тривалістю 6 годин. У прокатну версію альманаху увійшли лише 6 стрічок, відібраних продюсерами. “Україно, ґудбай!” починалася як проект про еміграцію, як спроба дослідити причини, що змушують українців тікати з рідної країни.

Кінотеатральна версія “Україно, ґудбай!” включає драму “Побачення” й іронійну трагікомедію “Як козаки в космос полетіли” режисера Євгенія Матвієнка, екзистенційну трагедію “Борода” Дмитра Сухолиткого-Собчука, кримінальну комедію “Пиріг” Юрія Ковальова, готичну містерію “Ангел Смерті” Володимира Тихого і постапокаліптичну драму “Ядерні відходи” Мирослава Слабошпицького.

Більшість короткометражок уже мають власну фестивальну біографію. Фільм “Ядерні відходи” отримав приз “Срібний Леопард майбутнього” на МКФ у Локарно, Гран-прі за кращий короткометражний фільм російського кінофестивалю “Кіношок”, брав участь у програмах фестивалів “Послання до людини” (Росія), “2in1” (Росія), “Ecofest” (Румунія), “FIFE” (Франція), МКФ у Більбао (Іспанія). “Ангел смерті” і “Борода” були показані в секції “Short Film Corner” Каннського МКФ.

В активі фільмів “Україно, ґудбай!” є нагороди та участь у двох десятках кінофестивалів по всьому світу – у Каннах, Локарно, Нью-Йорку, Москві, Санкт-Петербурзі, Більбао і ін. Крім того.

10 короткометражних фільмів з проекту “Україно, ґудбай!” будуть боротися за звання Найкращого українського фільму у Національному конкурсі МКФ “Молодість”, для якого дібрали 26 українських короткометражок. За приз боротимуться такі стрічки:

Арівідерчі, Серього! реж.Андрій Тимощук, 2012,11′

Борода, режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук, 2012, 18′

Ворона, реж. Максим Черниш, 2012, 26′

Гамбурґ, реж. Володимир Тихий, 2012, 6′

Ґауді, реж. Аксінья Куріна, 2012,18′

Ксенофілія, реж. Ілля Калюкін, 2012, 8′

Та поїду! реж. Валерій Шалига, 2012,10′

Швейцарський годинник, реж. Володимир Цивінський, 2012,18′

Ядерні відходи, реж. Мирослав Слабошпицький, 2012, 29′

Янгол смерті, реж. Володимир Тихий, 2012, 21′

«Україно, Goodbye!», 12 жовтня 2012 року