«Україно, Ґудбай» / «Українські злі» в онлайн-кінотеатрі

Ukraine.Goodbye

Після скасування кінотеатрального прокату збірки короткометражок «Українські злі», фільми з цього альманаху та інші стрічки нової кіноформації українських режисерів можна подивитись в онлайн-кінотеатрі з легальним контентом – Megogo.net

На сайті ресурсу з’явились дві добірки короткометражних фільмів: «УКРАЇНСЬКІ ЗЛІ» та «УКРАЇНО, ҐУДБАЙ». До збірки «УКРАЇНСЬКІ ЗЛІ» увійшли стрічки зі знятої з прокату однойменної антології, окрім картин «Ґауді» Аксинії Куріної та «Останній день» Анастасії Касилової, котрі не були включені до Інтернет-версії за рішенням авторів. Стрічки «Без ГМО» Лариси Артюгіної й «Та поїду!» Валерія Шалиги, що раніше були долучені до прокатного релізу «Українські злі», зараз викладені у збірці «УКРАЇНО, ҐУДБАЙ», куди увійшли 12 з 25 короткометражних робіт, знятих у творчій лабораторії, присвяченій проблемам внутрішньої та зовнішньої еміґрації українців.

Ще 5 фільмів, створених у рамках проекту «Україно, goodbye!», з’являться у мережі Інтернет пізніше, восени 2013 року, оскільки зараз їх фестивальна історія ще триває. Картина Мирослава Слабошпицького «Ядерні відходи» візьме участь у конкурсі короткого метру на Міжнародному кінофестивалі в Бусані (Південна Корея) у жовтні 2013-го, а «Борода» Дмитра Сухолиткого-Собчука буде змагатися за призи фестивалю короткометражного кіно в Любляні (Словенія) та на фестивалі етнографічного кіно в Единбурзі (Велика Британія). «Арівідерчі, Серього» Андрія Тимощука, «Побачення» Євгена Матвієнка та «Ключ» Артура Млояна також відвідають міжнародні кінофестивалі цієї осені.

Фільми нової кіноформації, яку критики охрестили «українськими злими», з’явились наприкінці «нульових», а протягом останніх кількох років заявили про себе на міжнародних кінофорумах по всьому світу. Стрічки «українських злих» були представлені – й окремо, й у складі антологій – у конкурсних та позаконкурсних програмах 8 кінофестивалів класу А в Європі. Азії та Північній Америці. Так, фільм «Ядерні відходи» Мирослава Слабошпицького отримав приз «Срібний Леопард майбутнього» МКФ в Локарно (Швейцарія) та Ґран-прі за Найкращий короткометражний фільм фестивалю «Кіношок» (Росія).

У квітні короткометражки молодих українських режисерів покажуть на 4-му фестивалі незалежного кіна Східної Європи Kinofest NYC в Нью-Йорку, США (4 – 7 квітня 2013). До програми були відібрані 7 фільмів з проекту «Україно, goodbye!».

Короткометражні фільми «українських злих» будуть доступні в онлайн-кінотеатрі Megogo.net безкоштовно для перегляду на території України, за лінками нижче:

«Українські злі»:
«Гамбург» Володимира Тихого, «Красива жінка» Альони Алимової, «Очерет» Руслана Батицького, «Ксенофілія» Іллі Калюкіна.

«Україно, Ґудбай»:
«Без ГМО» Лариси Артюгіної, «Та поїду!» й «Гриби» Валерія Шалиги, «Янгол смерті» Володимира Тихого, «Пиріг» Юрія Ковальова, «Зло» Оксани Казміної, «Ворона» Максима Черниша, «Як козаки у космос полетіли» Євгена Матвієнка, «Коротка історія» Івана Тімшина, «Майже кохання» Юлії Шашкової, «Національна ідея в Україні» Дана Воронова й «Хата при дорозі» Віктора Сухобруса.

«Україно, Goodbye!», 2 квітня 2013 року