«Українська нова хвиля» стартує в національному прокаті

Ukraine.Goodbye

23 травня 2013 року Національний центр Олександра Довженка за підтримки Державного агентства України з питань кіна випускає в національний кінопрокат першу збірку українських короткометражних фільмів під назвою «Українська нова хвиля», про що йдеться на сайті Держкіна.

До збірки ввійшли сім фільмів, створених українськими режисерами-дебютантами протягом 2012 року, що пройшли селекцію національних конкурсів Одеського МКФ та МКФ «Молодість».

Серед них – дві стрічки з проекту «Україно, goodbye!»: «Гамбурґ» Володимира Тихого й «Борода» Дмитра Сухолиткого-Собчука:

«Уроки української» (відібрано до показу в рамках офіційної програми 66-го Каннського кінофестивалю «Short Film Corner», реж. Руслан Батицький),

«Дорога» (відібрано до показу в рамках офіційної програми 66-го Каннського кінофестивалю «Short Film Corner», реж. Максим Ксьонда),

«Борода» (приз за кращий сценарій фестивалю «Відкрита ніч», альманах «Україно, гудбай!» / реж. Дмитро Сухолиткий-Собчук),

«Гамбурґ» (диплом національного конкурсу МКФ «Молодість-42», альманах «Україно, гудбай!» / реж. Володимир Тихий),

«День незалежності» (фільм-переможець національного конкурсу МКФ «Молодість» / реж.Антоніна Ноябрьова),

«Діалог на самоті» (спеціальна відзнака національного конкурсу МКФ «Молодість-42», реж. Юлія Райнветер)

«Між двадцятою та опівночі» (диплом національного конкурсу МКФ «Молодість-42» / реж. Денис Сполітак).

Прем’єрні покази «Української нової хвилі» відбулися 14 грудня 2012 року в Києві та 21 січня 2013 року у Львові з повними аншлагами.

Прокат охопить п’ятнадцять залів в восьми українських містах – Дніпропетровську (з 23 травня), Києві (з 23 травня), Ужгороді (з 25 травня), Івано-Франківську (з 25 травня), Одесі (з 25 травня), Рівному (з 25 травня), Львові (з 30 травня), Донецьку (з 30 травня), Чернівцях (з 30 травня).

Проект прем’єрних показів найновіших українських фільмів «Українська нова хвиля» започатковано Центром Довженка в грудні 2012 року. В його рамках широкій аудиторії демонструються фільми, створені за сприяння або на замовлення Державного агентства України з питань кіно та фільми незалежних режисерів, для яких проект став чи не єдиною можливістю потрапити зі своїми роботами в кінопрокат.

Центр Довженка планує випускати в національний кінопрокат нові короткометражні фільми молодих українських режисерів в рамках збірок «Українська нова хвиля» двічі на рік: наприкінці весни (фільми, створені в другій половині попереднього року) та восени (фільми, створені на початку року).

«Україно, Goodbye!», 23 травня 2013 року