Українське к/м кіно на російських кінофестивалях

Ukraine.Goodbye

Три російські кінофестивалі – «Кіношок», «Послання до людини» та «2in1» – включили до своїх програм підбірки українських короткометражних фільмів.

Петербурзький кінофорум «Послання до людини» й московський кінофест «2in1» присвятили новій українській кіноформації окремі презентації під назвою «Українські злі». В якості спеціальних подій будуть демонструватися підбірки стрічок із проектів «Мудаки. Арабески», «Україно, goodbye!», а також фільми, що не є складовою цих альманахів, але близькі їм за естетикою, настроєм чи часом створення: каннські пальмадори «Подорожні» Ігоря Стрембіцького, «Крос» Марини Вроди, а ще «Таксист» Романа Бондарчука й «Перешкода» Максима Буйницького.

«Україно, goodbye!» братиме участь у конкурсній програмі «Омнібус» фестивалю «Кіношок», що проходить в Анапі, і присвячена альманахам короткометражок.

Окремі фільми з проекту «Україно, goodbye!» також представлятимуть Україну на осінніх кінофорумах. «Очерет» Руслана Батицького братиме участь в конкурсі фестивалю студентських стрічок «Початок» у Санкт-Петербурзі. Фільм «Ядерні відходи» Мирослава Слабошпицького, що вже привіз «Срібного леопарда майбутнього» з Локарно, боротиметься за нагороди в конкурсах короткого метру «Кіношоку» й «Послання до людини».

«Подібно до італійських неореалістів чи британських реалістів «кіна кухонної раковини», українські злі фільмують про те, що відбувається зараз і тут, про тих, кого знають найкраще – про себе», – пояснює ідейну спрямованість нової української кінохвилі кінознавець Володимир Войтенко.

«Існування нового українського кіна стає очевидним для міжнародного співтовариства. Режисери отримують нагороди й номінації на найбільших міжнародних кінофестивалях класу «А» – в Канні, Локарні, Берліні. Щобільше фестивалів присвячують окремі події чи ретроспективи цьому явищу», – зауважує кінопродюсер Денис Іванов.

Українська прем’єра альманаху «Україно, goodbye!», створеного за підтримки Державного агентства України з питань кіно, відбудеться наприкінці жовтня на Київському МКФ «Молодість». До національного прокату фільм вийде 1 листопада 2012 року.

«Україно, Goodbye!», 13 вересня 2012 року