Українські кінотеатри відмовляються від російських фільмів

Kinoreel

Дистриб’ютори і кінотеатри відмовилися випускати на українські екрани ряд російських фільмів, угоди про прокат яких були розміщені раніше, повідомляється в прес-релізі компанії «Централ Партнершип».

Зокрема, йдеться про три картини, українські прем’єри яких повинні були відбутися в травні: про драму «Вісімка» Олексія Учителя, бойовик «22 хвилини» Василя Серікова і комедію «Кухня в Парижі» Дмитра Дьяченка.

За прокат цих стрічок в Україні відповідає «Інтер-фільм». Генеральний директор цієї компанії Артем Головашкин розіслав партнерам офіційний лист, в якому пояснив, що від випуску цих фільмів на екрани відмовилися «у зв’язку з політичною ситуацією в країні, а також по морально-етичних причинах».

Так, заснованій на оповіданні Захара Прілепіна «Вісімці» відмовили в прокаті, через те, що персонажами фільму є бійці ОМОНа. Нагадаємо, режисер фільму Олексій Учитель підписав лист діячів культури на підтримку військових дій президента РФ Володимира Путіна в Україні і анексії Криму (своє відношення до листів протесту проти приєднання Криму до Росії в середині березня висловив і Прілепін). У «22 хвилинах» діють російські моряки і військові, а в «Кухні в Парижі» один з персонажів — президент Росії.

«Протестуючи проти агресії північної сусідки до Криму і ескалацій напруги довкола нашої держави, ми принципово не беремо для показу у себе фільми російського виробництва. Такої ж політики дотримуються інші кінотеатри міста, — розповіла Олена Хвальова, директор львівського кінотеатру «Планета кіно» в коментарі «Укрінформу». — В українському прокаті є величезний пакет російських фільмів, проте і у Львові, і в інших містах країни кінотеатри сьогодні віддають перевагу роботам українських кінематографістів і фільмам з інших країн».

НСКУ, 10 квітня 2014 року