«Українські шерифи» – у кінопрокаті з 15 вересня

Ukrainski.Sherifi

15 вересня 2016 року на екрани кінотеатрів повертаються «Українські шерифи» Романа Бондарчука – стрічка, яку Україна днями висунула на здобуття премії «Оскар» за найкращий іноземний фільм.

У центрі сюжету – село Стара Збур’ївка, куди складно викликати поліцію. Для охорони порядку громада села обирає двох шерифів: 50-річного Віктора Кривобородька і 44-річного Володимира Рудковського. Доки вони розбираються із крадіжками качок та сімейними сварками, до села повільно проникають новини з війни й повістки в армію. «Українські шерифи» – це погляд на новітню історію країни через життя маленького південного села.

Режисер Роман Бондарчук закінчив Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. І.Карпенка-Карого. Його наставником був Юрій Іллєнко – один із засновників Української школи поетичного кіно. Роман створив ряд короткометражних фільмів, документальних стрічок. Як режисер документального кіно співпрацював з телеканалам ZDF, ARTE, MDR та іншими.

Світова прем’єра картини відбулася на Міжнародному фестивалі документального кіно в Амстердамі (IDFA), де вона удостоїлася спеціального призу журі в основному конкурсі. Серед нещодавніх перемог фільму – Ґран-прі польського фестивалю Docs Against Gravity.
Національна прем’єра «Українських шерифів» відбулася у рамках Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Фільм демонструється у столичних кінотеатрах «Київ», «Жовтень» та «Кінопанорама».

«Артхаус Трафік», 15 вересня 2016 року