«Українські злі» в Нью-Йорку

Ukraine.Goodbye

Від 4 до 7 квітня на 4-му фестивалі незалежного кіна Східної Європи Kinofest NYC у Нью-Йорку демонструватимуться 7 фільмів із проекту «Україно, goodbye!».

Це короткометражні стрічки: «Побачення» і «Як козаки в космос полетіли» Євгена Матвієнка, «Ґауді» Аксині Куріної, «Красива жінка» Альони Алимової, «Зло» Оксани Казьміної, «Національна ідея в Україні» Дана Воронова й «Пиріг» Юрія Ковальова.

Фільми нової кіноформації, яку критики охрестили «українськими злими», з’явились наприкінці «нульових», а протягом останніх кількох років заявили про себе на міжнародних кінофорумах по всьому світу. Стрічки «українських злих» були представлені – й окремо, й у складі антологій – у конкурсних та позаконкурсних програмах 8 кінофестивалів класу А в Європі. Азії та Північній Америці. Так, фільм «Ядерні відходи» Мирослава Слабошпицького отримав приз «Срібний Леопард майбутнього» МКФ в Локарно (Швейцарія) та Гран-прі за Найкращий короткометражний фільм фестивалю «Кіношок» (Росія).

Як зауважив директор фестивалю Kinofest NYC Андрій Котляр, значна кількість короткометражних фільмів, що вийшли останнього часу, відбивають позитивну картину змін в українському кінематографі, і часто-густо ці фільми стають стартовим майданчиком для амбіційних режисерів, що налаштовані на створення повнометражної картини.

Фільми «українських злих» у день відкриття фестивалю Kinofest NYC, 4 квітня, представить один з продюсерів проекту й генеральний директор компанії «Артхаус Трафік» Денис Іванов, за словами якого: «Ці кінострічки – історії про звичайних українців та про причини, чому багато з них виїздять із країни. Подивитися, як у Нью-Йорку відреагують на ці картини, буде унікальним досвідом для мене. Кіно саме по собі – інтерактивне мистецтво, тому реакція публіки на фільм є частиною цього досвіду».

«Україно, Goodbye!», 4 квітня 2013 року