Члени Уряду рекомендували призначити на посаду голови Держкіно Пилипа Іллєнка

Pylyp.Illenko

Члени Кабінету Міністрів України рекомендували призначити на посаду голови Державного агентства України з питань кіно Пилипа Іллєнка.

Вперше вибір претендентів на посаду голови Держкіно здійснювався членами Уряду на засіданні Кабінету Міністрів України.

Рішення про це, враховуючи широкий резонанс у суспільстві, міністр культури України Євген Нищук прийняв після двох нарад, де широке коло експертів та професіоналів сфери кіно не змогло дійти єдиного рішення. Нагадаємо, перші два слухання, у яких взяло участь понад 50 експертів, проходили 18 квітня та 14 червня 2014 року у Міністерстві культури та Будинку кіно відповідно.

Кандидати на посаду керівника Держкіно – Андрій Дончик (кіно- і телережисер), Олег Коротенко (продюсер) та Пилип Іллєнко (актор і продюсер) – презентували членам Уряду власні програми з реформування сфери кіно. Зокрема, були підняті теми щодо підтримки молодого кіно та кінодебютів, розвитку кінопрокату, активізації співпраці з телебаченням, удосконалення законодавчої бази у сфері кіно, національного кінематографа як засобу патріотичного виховання, статусу та функціонування державних кіностудій, продовження роботи з реставрації фільмів, кіноосвіти, міжнародної копродукції, фестивального руху тощо.

По закінченні кожної з презентацій, відповідей на запитання членів Уряду та обговорення було ухвалено: рекомендувати призначити на посаду голови Держкіно Пилипа Іллєнка. Рішення про підтримку даного кандидата ухвалене одноголосно.

Зважаючи на наведене, міністром культури в порядку, визначеному чинним законодавством України, буде винесена пропозиція прем’єр-міністру України щодо призначення Пилипа Іллєнка на посаду голови Державного агентства України з питань кіно.

За офіційною інформацією