В київському метро вперше в історії провели кіносеанс

1465497723

В ніч з 7 на 8 червня в залі станції метро «Кловська» вперше в історії столичного метрополітену було проведено публічний кіносеанс. Глядачам на великому екрані представили фільм Ксенії Марченко «Там знизу тихо», повідомляє Cultprostir.

Картина, присвячена роботі столичного метро, увійшла до кіноальманаху «Місцеві», який буде продемонстровано в рамках «Післямови» фестивалю кіно і урбаністики «86». Покази «Післямови» відбудуться в столичному кінотеатрі «Кінопанорама» 10, 11 та 12 червня.

«На відкритті “Післямови” ми покажемо короткометражне кіно власного виробництва – альманах “Місцеві”. Це несподівані фільми молодих режисерів про життя українських міст. Наша гордість і радість – візуальна поема “Там знизу тихо” Ксенії Марченко. Режисерка провела кілька тижнів в глибинах київського метрополітену і побачила його очима самих працівників. Цей фільм змінить наші уявлення про “швидкий та надійний засіб пересування”.

Ми мріяли про таке кіно з часів “Тунелю свідомості” – хіта першого фестивалю і одного з перших документальних фільмів в українському прокаті. “Тунель” буквально навернув українську аудиторію в документальне кіно і закохав у себе багатьох кіноманів. В тому числі, саму Ксеню і прес-службу метро, яка стала партнером проекту. Київська прем’єра фільму відбулася сьогодні вночі на закритій платформі станції “Кловська”. Фільм проектували на велику залізну пластину, яка висувається посеред станції і створює тут бомбосховище.

У київську підбірку “Місцевих” також потрапив експериментальний фільм про декомунізацію в Броварах Максима Лижова, чарівна анімація про Рибальський міст, драма шкільної рок-групи з Русанівки, історії колишніх луганчанок, які намагаються інтегруватися в столичне життя. Це кіно, яке дозволяє проникнути в неймовірні ситуації і пережити найцікавіші епізоди міського життя, сидячи в кріслі кінозалу», – розповіла Cultprostir Надія Парфан, організатор фестивалю «86».

Cultprostir, 8 червня 2016 року