Відбулася прем’єра стрічки «Мати» за оповіданням Олександра Довженка

Maty.Bigun

11 травня 2014 року, у День матері, до півночі інтернет-користувачі могли переглянути стрічку «Мати», створену за оповіданням Олександра Довженка.

«Знята режисером В’ячеславом Бігуном і спродюсована Юрієм Чижмарем («ДажБогФільм»), ця епічна драма оповідає про безмежну материнську любов і пожертву», – йдеться в прес-релізі творчої групи.

За концепцією, цей бездіалоговий фільм, на основі образу матері формує образ долі України, яка пережила часи Голодомору та окупації під час Другої світової війни, втративши більше 10 млн мирних жителів, але попри все вижила та зберегла гідність.

Фільм «Мати» знято в Україні та Естонії за участі знімальної групи та акторського складу з близько 20 країн.

В фільмі зайняті Леся Липчук (акторка Національного театру ім. І. Франка), Олександр Івашкевич («Найкращий актор драми Естонії», відомий своїм українським походженням і за ролями у таких фільмах як «Ярослав. Тисячу років тому», «Іван Грозний»), шотландський актор Грем Даллас, а також актор Сіім Пюві. Задіяні й актори зі Швеції, Болгарії, Хорватії та Росії.

Музичне оформлення фільму «Мати» поєднує сучасну та фольклорну музику. Головною музичною темою стала музика провідного композитора Національної кіностудії імені О. Довженка Володимира Гронського; використано композицію «Діалог бандури і скрипки» всесвітньо відомого скрипаля Василя Попадюка та майстра-бандуриста Романа Гриньківа. Спеціально для фільму записано й спів фолкльорного колективу «Журба» та  виконання на бандурі «Заповіту».

Фільм «Мати» вже отримав перший приз на кінофестивалі в Естонії, його подано до іншим міжнародних кінофестивалів.

Естонська прем’єра фільму відбулася 2 травня, де фільм також вийшов у кінотеатрах. Інтернет-прем’єра – 11 травня на День Матері. У червні місяці фільм покажуть у Франції.

Фахівцям кіногалузі та критикам представники продюсерського об’єднання «ДажБогФільм» представили стрічку 11 травня в київському кінотеатрі «Магнат».

  «Телекритика», 11 травня 2014 року