Відкрився «Берлінале»: Україна представлена тільки на кіноринку і в «Кампусі» кінофестивалю

Berlinale.14

6 лютого 2014 року розпочав роботу 64-й міжнародний Берлінський кінофестиваль («Берлінале»). За підрахунками організаторів, на фестиваль акредитовано 3700 журналістів.

За головну нагороду «Берлінале» – «Золотого ведмедя» – змагатимуться двадцять стрічок з Німеччини, Австрії, Франції, Китаю, Японії, Норвегії, Бразилії, Аргентини. Загалом у програмі фестивалю представлено 409 фільмів. Також планується близько тисячі показів у кінотеатрах і кіноклубах Берліна.

Українські проекти будуть репрезентовані на Європейському кіноринку в перші фестивальні дні. До уваги учасників і гостей «Берлінале» запропонують диск-збірник українських короткометражних стрічок, відзначених на кінофестивалі «Молодість-2013». Також на українському стенді представлять новий каталог вітчизняної кінопродукції 2014 року. Роботи молодих українських кінематографістів візьмуть участь у заходах Студентського містечка кіноталантів – «Кампусу» кінофестивалю.

Фестиваль відкрився картиною «Готель “Гранд Будапешт”» Веса Андерсона, у якій ідеться про пригоди портьє в охопленій нацистами Німеччині з 1914-го по 1933 роки.

Серед очікуваних прем’єр позаконкурсної програми – повна версія «Німфоманки» Ларса фон Тріра, «Мисливці за скарбами» Джорджа Клуні.

Спеціальними показами на «Берлінале» вшанують пам’ять американського актора Філіпа Сеймура Гоффмана та австрійського актора і режисера Максиміліана Шелла. 9 лютого демонструватиметься документальна стрічка «Моя сестра Марія» пана Шелла. 11 лютого на фестивалі покажуть оскароносну для пана Хоффмана картину «Капоте».

Як писала «Телекритика», журі «Берлінале-2014» очолив продюсер і сценарист Джеймс Шамус. До складу журі увійшли американська актриса, сценарист і режисер Грета Гервіг, французький режисер Мішель Гондрі, гонконгський актор Тоні Люн, австрійський актор Крістоф Вальц, британський продюсер Барбара Броколі, датська актриса Тріне Дюрхольм, іранська документалістка Мітрі Фарахані.

Фестиваль триватиме у Берліні до 16 лютого.

«Телекритика», 7 лютого 2014 року