Внесено зміни до Положення про Премію Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва

lesya.ukrainka

25 січня 2012 року Кабінет Міністрів України на своєму засіданні ухвалив постанову, якою внесено зміни до пункту 5 Положення про Премію Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва. Відтепер Комітет з присудження Премії очолюватиме Міністр освіти і науки, молоді та спорту за посадою.

Раніше Комітет очолював Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Премія заснована 2004 року та присуджується щороку до дня народження Лесі Українки, 25 лютого, за твори, які сприяють вихованню підростаючого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання.

До складу Комітету, який здійснює конкурсний відбір творів на здобуття Премії та визначає її лауреатів, входять Голова Держкомтелерадіо України, заступник Міністра культури, заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту, представники Національної спілки письменників, Національної спілки художників, Національної спілки театральних діячів, Національної спілки кінематографістів та інші особи за рішенням голови Комітету.

Премія присуджується у чотирьох номінаціях: літературні твори для дітей та юнацтва; художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва; театральні вистави для дітей та юнацтва та кінотвори для дітей та юнацтва. Розмір премії становить 10 тис. гривень кожна.

Лауреатами Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки свого часу стали дитячі письменниці Тамара Коломієць і Марія Пономаренко, художники Владислав Єрко і Марина Пузиренко, творчі колективи Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка за виставу «Кайдашева сім‘я» за твором І.Нечуя-Левицького та Рівненського академічного обласного театру ляльок за виставу «Лісова пісня», а також режисери Роман Ширман і Олена Фетісова за художній фільм «Прикольна казка», Оксана Карпус за анімаційний фільм «Театральний роман» та інші.

Держкомтелерадіо, 27 січня 2012 року