Встигнути до тридцяти. Наріман Алієв

Aliev.Nariman

Про режисера Нарімана Алієва у матеріалі Ріти Дудіної та Сергія Пивоварова «Встигнути до тридцяти. Одинадцять молодих спортсменів, артистів і бізнесменів, які робили Україну кращою. Підсумки-2019» видання «theБабель».

Наріман Алієв — режисер, 26 років. Зняв фільм, який дебютував у Каннах та увійшов у лонглист «Золотого глобуса» й «Оскара»

В Інституті екранних мистецтв Наріман Алієв вивчив, що треба знімати лише про те, на чому добре знаєшся. Він вирішив розповідати про кримських татар, адже Алієв сам кримський татарин за національністю. Алієв зняв три коротких метри про кримських татар, з короткометражкою «Без тебе» він номінувався на «кришталевого ведмедя» Берлінале (Берлінський міжнародний кінофестиваль проводиться з 1951 року і вважається одним з найпрестижніших кінофестивалів у Європі та світі) в 2016 році.

Його останній фільм «Додому» вперше в незалежній Україні увійшов у лонглист «Золотого глобуса», номінувався на Каннському фестивалі у програмі «Особливий погляд». Головні герої картини — 50-річний чоловік і його 20-річний син, які разом їдуть в анексований Крим, щоб поховати старшого сина, загиблого на Донбасі. Команда фільму продала права на показ «Додому» у Велику Британію, Францію, Грецію, Туреччину та Китай. Драма також потрапила в номінацію Каннського фестивалю «Особливий погляд» та в лонглист «Оскара».

Ріта Дудіна, Сергій Пивоваров, «theБабель», 30 грудня 2019 року