Визначено лауреатів урядової Премії імені Лесі Українки

lesya.ukrainka

14 лютого 2012 року Комітет з присудження урядової премії імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва під головуванням міністра освіти і науки, молоді та спорту України Дмитра Табачника на своєму засіданні визначив лауреатів Премії за 2011 рік у чотирьох номінаціях.

Як повідомив Голова Держкомтелерадіо України, заступник голови Комітету з присудження урядової премії імені Лесі Українки Олександр Курдінович, загалом на здобуття Премії надійшло 67 робіт.

«У нинішніх умовах дуже важливо підтримувати та вшановувати кращих авторів, які працюють для дітей в жанрі художньої літератури, оформлення книги, створення анімаційних фільмів, – зазначив голова Комітету з присудження премії Дмитро Табачник. – Адже людина – це те, що вона читає, тим паче це стосується дитинства, юнацтва, коли закладаються підвалини усього життя.

Цьогоріч творчі організації, навчальні заклади дуже активно висували кандидатів на здобуття Премії».

Так, у номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» більшість членів Комітету з присудження урядової премії ім. Лесі Українки віддали свої голоси за Юрія Логвина та його роман «Таємна перлина» видавництва «Ярославів Вал».

Художниці Людмила Кириленко та Олена Зеркалій стали лауреатами номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва». Перемогу їм принесли ілюстрації до книги Томаса Мелорі «Легенди про короля Артура» (літературний переказ А. Клімова) видавництва «Ранок».

У номінації «Театральні вистави для дітей та юнацтва» перемогу здобув Харківський державний академічний театр ляльок ім. В. Афанасьєва за лялькову виставу за творами А. Шмідт «Про принців і принцес» режисера-постановника Оксани Дмитрієвої та художника-постановника Наталії Денисової.

Анімаційний фільм «Маленький великий пес» режисерки Людмили Ткачикової, художника-постановника Наталії Чернишової (студія «Укранімафільм») переміг у номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва».

Вручення нагород відбудеться 25 лютого – до дня народження відомої української поетеси та драматурга Лесі Українки. Кожен з переможців отримає по 10 тисяч гривень

Держкомтелерадіо, 21 лютого 2012 року