Визначено лауреатів урядової Премії імені Лесі Українки

lesya.ukrainka

Переможців з чотирьох номінацій визначив Комітет з присудження урядової Премії ім. Лесі Українки за найкращі літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва.

«Можна говорити про продовження прогресу в книговидавництві. Адже цього разу, як і в попередні роки, є з чого вибирати. На жаль, зовсім інша ситуація склалася в кінематографі. І це стосується загальної тенденції в мистецтві. Урядові премії могли б стати непоганим стимулом для українських митців», – зазначив, аналізуючи твори, що надійшли на здобуття премії, голова Комітету, віце-прем‘єр-міністр України Іван Васюник.

У номінації „Літературні твори” усі члени Комітету віддали голоси за письменницю Тамару Коломієць та її збірки віршів „Де ховає сонце роси” та „Найперша стежечка”.

Художник Владислав Єрко переміг у номінації „Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва”.

Національний академічний драматичний театр імені І.Франка отримав більшість голосів у номінації „Театральні вистави” за виставу „Кайдашева сім‘я” за твором І.Нечуя-Левицького.

Вперше за час існування цієї урядової премії було визначено переможця також у номінації „Кінотвори для дітей та юнацтва”. Нагороду отримає художній фільм „Прикольна казка” режисерів Р.Ширмана та О.Фетісової.

Кожен з переможців отримає по 10 тисяч гривень.

Під час засідання члени Комітету також підтримали пропозицію щодо необхідності збільшення суми грошової винагороди для підвищення престижу урядової Премії ім. Лесі Українки за найкращі літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва.

Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва отримала статус урядової 14 січня 2004 року.

Держкомтелерадіо, 13 квітня 2009 року