Фільм «Зима у вогні» отримав нагороду Американської телеакадемії

1466721851

8 червня 2016 року документальний фільм про події на Майдані «Зима у вогні» Євгена Афінеєвського отримав приз The Television Academy Honors.

Американська телеакадемія, яка щорічно вручає престижну телевізійну нагороду «Еммі», відзначила українську копродукцію як фільм, що надихає, підвищує обізнаність та мотивує до змін.

«Від імені моєї країни та всієї міжнародної команди, яка працювала над фільмом, я дуже вдячний за цю нагороду. Революція Гідності багато чому мене навчила і я прагнув задокументувати її та показати світові. Ця відзнака дуже важлива для України, що продовжує свою боротьбу. Я хотів би присвятити цю нагороду усім тим, хто віддав своє життя за свободу», – відзначив режисер стрічки Євген Афінєєвський у своїй промові на церемонії.

Премія Television Academy Honors заснована Американською телеакадемією у 2008 році та відзначає суспільно свідомі телевізійні проекти, що надихають на зміни у суспільстві. Серед лауреатів премії: телесеріали «C.S.I: Місце злочину», «Хор», «Новини» та ток-шоу «Шоу Опри Вінфрі».

В основі фільму «Зима у вогні» – зйомки 28 операторів, які зафіксували на камеру 93 дні київської зими 2013–2014 років. До хроніки української революції увійшли записи з місця подій та інтерв’ю з учасниками протестів. Стрічку, створену у копродукції США, Великобританії та України, було номіновано на «Оскар» у категорії «Найкращий документальний фільм».