Оголошено переможців фестивалю Wiz-Art 2014

zhuyka

27 липня 2014 року Сьомий Львівський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art оголосив перелік цьогорічних фільмів-переможців, повідомляє «Телекритика».

Ґран-прі здобула стрічка польського режисера Матеуша Ґловацького «Вбити тітку» – 30-хвилинна «чорна» комедія з елементами абсурду про студента, що задумав позбутися своєї тітки. Під час нагородження фільму журі наголосило, що «Вбити тітку» є досконалим балансом між нереалістичною історією та переконливою її подачею, а сама стрічка відзначається дуже хорошою режисурою, монтажем і вдалим використанням комічних елементів.

«Я дуже радий, що “Вбити тітку” переміг на фестивалі Wiz-Art, – сказав режисер Матеуш Ґловацький у своєму зверненні. – Це перший фестиваль за межами Польщі, на якому цей фільм переміг, і, напевно, останній. Я дуже щасливий, що це сталося в Україні. Бажаю, щоб Україна була вільною».

Крім ґран-прі нагороди присуджували у номінаціях «Найкращий український фільм», «Найкраща режисура», «Найкращий сценарій» та «Найкраща операторська робота».

Найкращим українським фільмом була названа 8-хвилинна анімація Ольги Макарчук «Жуйка» (на фото). Журі відзначило, що бути жувальною гумкою протягом 8 хвилин часом може бути цікавіше, ніж бути людиною.

Нагороду в номінації «Найкращий сценарій» здобув британський фільм режисера румунського походження Адріана Сітару «Партнерство» за, як зазначило журі, незвичний спосіб подати звичну проблему в сексуальних стосунках з гумором і реалістично. У цьому фільмі молода пара знайомиться зі своїм сусідом, який, будучи прикутим до інвалідного візка, підглядає за парою з вікна. Знайомство приносить несподівані відкриття обом сторонам.

Нагороду за найкращу режисуру отримав фільм режисера турецького походження Ілкера Чатака «Де ми». Ця драма розповідає історію колишньої наркоманки Крістіни, яку було позбавлено материнських прав. Тепер Крістіна хоче відновити зв’язок з донькою, але невідомо, чи це справді найкращий вихід для обох.

Нагороду за найкращу операторську роботу отримала нідерландська стрічка «Урожай». Цей експериментальний фільм-метафора мистецького дуету Хаї Гертоґ та Ніра Надлера про придушення бунту дерев у оливковому гаї був відзначений журі за «візуально смішний та абсурдний спосіб зобразити жахіття терору».

Два фільми-учасники конкурсу отримали спеціальні відзнаки журі. Стрічка «Тушковане м’ясо та пунш» британського режисера Саймона Елліса – історія про баланс влади у стосунках між жінкою і чоловіком, втілена в життя за допомогою надзвичайної операторської роботи та складної режисури героїв. Володар другої спеціальної відзнаки – стрічка Павела Веснакова «Честь», що розповідає про літнього чоловіка, який не може прийняти свого гомосексуального онука.

У цьогорічному конкурсі фестивалю Wiz-Art взяли участь 26 стрічок – 15 у міжнародному конкурсі та 11 – у національному. Усього ж протягом фестивалю показали понад 70 фільмів з різних країн світу.

Спеціальною подією фестивалю стала участь у фестивалі режисерів об’єднання документалістів Babylon’13. У рамках Wiz-Art відбулися чотири покази підбірки їх найкращих короткометражок про український громадянський протест. Крім того, режисери Юлія Шашкова, Володимир Тихий та Костянтин Кляцкін узяли участь у дискусії «Документальне кіно – інструмент боротьби в Україні».

В рамках освітнього блоку фестивалю Wiz-Art Film School відбулися майстер-класи режисерок Катерини Горностай і Ольги Макарчук, сценаристки Жанни Озірної (Україна), режисерки Ґюнхільд Енґер (Норвегія) та режисера Ізмаеля Нава Алехоса (Мексика).

«Телекритика», 28 липня 2014 року