У столиці Чехії активісти нагадали туристам про Олега Сенцова

1467264491

Чеські активісти ініціативи «Kaputin» вийшли з портретами українських та російських заручників Кремля до празького Граду, головної туристичної точки Праги. Таким чином вони привертали увагу до живих та вже вбитих людей, що в різний час стали «незручними» для Росії, повідомило «Радіо Свобода» 22 червня 2016 року.

«Хочемо привернути увагу світу до тоталітарних режимів та їхніх жертв. Я тримаю фото Ервіна Ібрагімова. Він дуже відомий серед кримськотатарської спільноти. Чоловік зник минулого місяця у Криму напередодні важливого суду. Свідки кажуть, що його викрали люди, вдягнені у форму російської дорожньо-патрульної служби. Ми непокоїмось, що з ним», – сказав один із організаторів акції Отакар Ван Ґемунд.

Активісти тримали плакати з фотографіями та короткою інформацією чеською і англійською мовою про українців-політв’язнів Станіслава Клиха, Олександра Кольченка, Олега Сенцова, Юрія Ільченка. Вони також нагадували перехожим про загиблих росіян Бориса Немцова та Анну Політковську, що мали опозиційні погляди.

Екс-депутат міськради, член виконкому Всесвітнього конгресу кримських татар Ервін Ібрагімов зник у Бахчисараї в ніч на 25 травня. Його машину знайшли посеред дороги. Зниклий збирався із членами Меджлісу 25 травня вирушити до Судака, де був запланований суд над кримськотатарськими активістами. У кримському управлінні Слідчого комітету Росії заявляють про продовження пошуків зниклого.

«Радіо Свобода», 22 червня 2016 року