Кінокомпанія Film.UA повідомила про завершення знімання «Сторожової застави» – першого українського фільму-фентезі з сучасними візуальними ефектами, створеного за мотивами однойменної книги українського письменника Володимира Рутківського, інформує «Детектор медіа».
За інформацією компанії, на підготовку зйомок пішло два роки, були задіяні півтори тисячі фахівців. Крім того, для проекту була збудована дерев’яна фортеця часів Київської Русі та розроблені спеціально для зйомок технології.
«Ми працювали дуже інтенсивно. Були зміни, які тривали і по двадцять годин. І я дякую всій нашій знімальній групі за те, що знаходили в собі сили якісно виконувати свою роботу. Тепер головне – не втратити темп, адже зараз ми передаємо естафету іншій команді, які домальовуватимуть віртуальний світ «Сторожової застави», а потім зводити все це в єдине ціле. Можна сказати, що тепер доля фільму – в їхніх руках», – прокоментував завершення зйомок фентезі режисер фільму Юрій Ковальов.
Локаціями для зйомок фільму стали українські Карпати та Скелі Довбуша, Коростишівський кар’єр, Тетерівський кіш, майданчик кіностудії Film.UA, де спеціально були збудовані масштабні декорації самої Сторожової застави.
Картина – про школяра Віктора, який через загадковий портал часу потрапляє у минуле, де знайомиться з билинними богатирями Олешком, Іллею, Добринею і разом із ними встає на захист Сторожової застави від половців. Вітько опиняється в центрі подій, вступає в битву з міфічними істотами і дізнається, що таке хоробрість.
У створенні фільму взяли участь члени ініціативної групи #КіноКраїна Film.UA Group (дистрибуція і постпродакшн) і StarLightMedia (медіа підтримка), а також Державне агентство України з питань кіно, що фінансувало виробництво стрічки.
Картину, зняту за мотивами однойменної книги Володимира Рутківського, випускає в прокат компанія B&H Film Distribution.
Вихід у прокат фентезі відбудеться 22 грудня 2016 року.
Над фільмом працювали: режисер Юрій Ковальов, продюсери Єгор Олесов та Юрій Прилипко, оператор Юрій Король.
Ролі виконали: Даниіл Каменський, Єва Кошева, Роман Луцький, Олег Волощенко, Олександр Комаров, Георгій Дерев’янський, Слава Красовська, Наталя Сумська, Ержан Нуримбет, Ерболат Тогузаков, Іван Денисенко, Олег Михайлюта.
«Детектор медіа», 7 липня 2016 року