Заява Культурного центру «Кінотеатр “Київ”» від 8 червня 2019 року

Kinoteatr.Kyiv

Подаємо заяву Культурного центру «Кінотеатр “Київ”» від 8 червня 2019 року.

Ні брехні!

Під час вчорашньої акції ми стикнулися з великою кількістю маніпуляцій та дезінформацією, тож хочемо ще раз прояснити ситуацію, що склалася навколо кінотеатру «Київ». Чому ми говоримо про зникнення, коли всі говорять про просту зміну власників — читайте нижче!

Що сталося:

1. Не продовжили договір оренди без пояснення причин:
команді, що займалась кінотеатром «Київ» (ТОВ «Кінокультурний центр Кінотеатр Київ», або просто Культурний центр) протягом останніх 20 років, не продовжили черговий договір оренди, не пояснивши причину й відмовившись від діалогу. За умовами договору, вони мали право на першочергове продовження оренди, виконавши умови з капітального ремонту та інвестувавши десятки мільйонів гривень в кінотеатр та його інфраструктуру.

2. Маніпуляція з приводу розміру орендної плати:
пізніше з’явилась маніпуляція з приводу того що кінотеатр сплачує мізерну оренду плату, у розмірі 40 тисяч гривень, хоча ж насправді разом з усіма суборендами (бар Parovoz, піцерія Mister Cat, комп’ютерний клуб) до держбюджету надходить більше ніж 270 тисяч гривень. Ця маніпуляція стала основою для атаки на кінотеатр, але з’явилася вона після того як команді ТОВ Культурний центр «Кінотеатр «Київ» відмовили в продовженні оренди. Ніхто навіть не запропонував Культурному центру переглянути збільшення орендної ставки, якщо це так важливо для міста.

3. Порушення законів та відсутність конкретного плану дій:
після цього були численні «пропозиції» зі сторони влади: приєднати кінотеатр до КП «Київкінофільм», влаштувати відкритий конкурс, провести конкурс за допомогою системи ProZorro, передати кінотеатр без конкурсу команді, що працювала з ним.
Всі ці речі свідчать лише про одне — чіткого плану у влади міста немає. Вже на цьому кроці відбулась значна кількість грубих порушень законів та нормативних актів.

4. Конкурс в обхід законодавства:
культурний центр готував матеріали та позов до суду й свідомо не брав участі у конкурсі, який називають «відкритим». Насправді ж, його організували в обхід чинного законодавства з порушенням першочергового права ТОВ «Культурний центр «Кінотеатр «Київ» на продовження оренди.

5. КП «Київкінофільм» не є балансоутримувачем кінотеатру та не є стороною у судовій справі:
зараз справа знаходиться на розгляді в Господарському суді міста Києва. 18 червня відбудеться вже третє засідання в тристоронньому форматі: Департамент комунальної власності (якому належить будівля), ТОВ «Культурний центр «Кінотеатр «Київ» та ТОВ «Сінема Сіті», які виграли «відкритий конкурс». КП «Київкінофільм», яке вчора виступало ініціатором блокування кінотеатру, взагалі відсутнє в судовому процесі. Вони не є балансоутримувачем кінотеатру «Київ», оскільки не складено актів приймання-передачі.

Саме суд мав би розібратися в законності всіх дій, вчинених проти Культурного центру.

Ми вважаємо що ескалація конфлікту, збройне блокування роботи кінотеатру, пошкодження приватного майна Культурного центру (адже все, окрім самої будівлі: кінообладнання, крісла, дивани та все інше — не належить місту, а є приватною власністю Культурного центру, недопущення працівників Культурного центру до приміщення кінотеатру під час судового процесу — є ні чим інакшим, як рейдерським захопленням з використання адміністративного ресурсу та за сприяння поліції.

Нижче декілька думок з приводу вчорашніх заяв, в яких продовжується послідовна брехня:

1. Юрист КП «Київкінофільм» під час вчорашнього інтерв’ю заявив, що орендна плата складає 500 тисяч гривень, а новий орендар вже перерахував місту, один млн грн, хоча за умовами конкурсу має платити більш як два млн грн. Заявлена під час тендеру вартість оренди є нічим іншим, як черговою схемою КМДА та КП «Київкінофільм».

2. КП «Київкінофільм» — це підприємство, що опікується комунальними кінотеатрами — серед них сумнозвісні «Факел», «Лейпциг», «Ленінград» та інші. У грудні 2018 року КМДА хотіла передати кінотеатр КП «Киівкінофільм», але під тиском громадськості відмовилася від цієї ідеї. Натомість міська влада провела конкурс-аукціон, але з невідомих причин кінотеатр все ж «передали» КП «Київкінофільм».

3. КП «Київкінофільм» — комунальне підприємство, яке не платить за оренду кінотеатрів. Навпаки, вони регулярно отримують субсидії з міського бюджету на реконструкції. Не дивлячись на це, за 5 років вони повністю не відновили жодного кінотеатру своєї мережі.

4. Наразі триває суд, а нинішній орендар подав позов з приводу визнання результатів конкурсу недійсними. Але рішення суду ніхто не дочекався, а представники КП «Київкінофільм» разом з «Муніципальною охороною» заблокували кінотеатр для так званої «інвентаризації», що більше нагадувала захоплення кінотеатру.

5. Не дивлячись на те, що КП «Київкінофільм» має належати громаді міста, репертуарною політикою підприємства керує компанія «Юкрейніан Фільм Дистриб’юшн», власниками якої є ті ж самі люди, які представляють у конкурсі компанію «Сінема Сіті».

Тільки разом, силою громадськості, ми можемо вплинути на чиновників та бізнесменів й не допустити зникнення «Києва», як це сталося з кінотеатрами «Україна», «Кінопанорама», «Зоряний» та іншими. Бо, враховуючи всі порушення, відсутність чіткого плану, брехню та існування прихованих мотивів влади — невже можна сподіватися на просто зміну орендатора та нормальне продовження роботи кінотеатру?

Культурний центр «Кінотеатр “Київ”», 8 червня 2019 року

Доповнено

З часом представники Культурного центру «Кінотеатр “Київ”» додали ще одну думку щодо ситуації:

«1. Те, що представники КП «Київкінофільм» називають інвентаризацією, насправді є захопленням кінотеатру. Офіційна інвентаризація кінотеатру відбулася у грудні 2018 року представниками КП «Київкінофільм», Департаментом комунальної власності спільно з адміністрацією кінотеатру. За її результатами усе комунальне майно, що утримувалося на балансі кінотеатру з 1999 року було списане. Наразі все, що знаходиться у кінотеатрі є власністю ТОВ Культурний центр «Кінотеатр «Київ». Це означає, що комунальної власності, окрім власне стін у кінотеатрі немає».