«Жовтень». «Іній». Звіт

Frost.1

З 14 по 20 грудня 2017 року кінопрокатний підрозділ компанії «Кіноман», що опікується кінотеатром «Жовтень», провів покази драма Шарунаса Бартаса «Іній» з метою вивчення глядацького попиту на фільм. Подаємо звіт за підсумками показів.

Друзі, пам’ятаєте, нещодавно кінотеатр «Жовтень» проводив тиждень обмеженого доекранного показу «Інію» з метою вивчення глядацького попиту на фільм. Що ж, ми готові прозвітувати про результати нашого опитування.

В період з 14-го по 20-те грудня в кінотеатрі «Жовтень» в режимі доекранного показу відбувся обмежений прокат воєнної драми «Іній» литовського режисера Шарунаса Бартаса. Фільм знятий в копродукції Литви, Франції, України та Польщі за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Обмежений прокат проводився з метою вивчення глядацького попиту на фільм. Впродовж тижня в «Жовтні» відбулося 7 сеансів фільму, по одному денному сеансу щодня. Основу глядацької аудиторії склали молоді люди віком 17–30 років.

Варто зазначити, що обмежений допрем’єрний показ фільму не мав широкої промоції у ЗМІ, проте деякі медіа-ресурси висвітлили захід у своїх публікаціях.

Покази фільму супроводжувалися глядацьким опитуванням та анкетуванням. Фільм отримав схвальні відгуки у глядачів. Серед 46-ти опитаних 38 глядачів високо оцінили художні якості фільму, відзначили переконливу напівдокументальну манеру зйомки та вражаюче точне зображення української постмайданної та воєнної дійсності очима іноземного режисера.

У зв’язку з цим наводимо декілька цитат з анкет, що виражають глядацькі думки з приводу фільму:

«Фільм надзвичайно сподобався. Я родом з Донецька. У фільмі я побачила рідний край іншими очима: понівечений, розбитий, змучений. Я багато бачила та знаю про війну вдома, але зараз побачила її зовсім іншою – дуже страшною, загрозливою».

«Фільм сподобався. Важливо, щоб світ знав правду про агресію проти нашої країни і про наших захисників».

«Це геніально – без прямих кадрів війни так передати жах і трагедію війни».

Також більшість глядачів зазначили, що «Іній» – дуже емоційний і зворушливий фільм, який вони будуть рекомендувати до перегляду своїм знайомим та друзям.

Про це глядачі висловилися наступним чином:

«Цей фільм в мене викликав жаль, сльози… Дуже сильні емоції та розуміння трагізму і безглуздості війни».

«Фільм перевершив враження від «Кіборгів». «Іній» має побачити кожен, хто не боїться усвідомити, що таке війна, і чим завершується недооцінка загрози, яку вона несе. Фільм необхідний українцям, бо більшість із нас живе в паралельній реальності».

Підводячи підсумки, хочемо зазначити, що «Іній» має прокатну перспективу і буде цікавий широкому прошарку глядачів. Результати вивчення попиту на фільм продемонстрували, що український глядач хоче дивитися кіно, що є європейським поглядом на актуальні події в Україні, аналізувати його, вступати з ним в полеміку. Оскільки «Іній» наглядно підтверджує, що європейці не байдужі до воєнної ситуації в Україні і готові говорити про неї на весь світ засобами кіно.

P.S. Дякуємо за вашу активність та готовніть відповідати на наші запитання!

Кінотеатр «Жовтень», 28 грудня 2017 року