Звернення колективу Національної кіностудії імені О. Довженка до Президента України

Dovzhenko

Колектив Національної кіностудії імені О. Довженка звернувся до Президента України з проханням звернути увагу на кіностудію та призначити на посаду генерального директора Олеся Янчука.

Президенту України
Януковичу В.Ф.

Вельмишановний пане президенте!

Колектив Національної кіностудії імені О. Довженка змушений звернутись до Вас, оскільки йдеться про подальшу долю нашої кіностудії, яка знаходиться в катастрофічному стані.

28 вересня цього року закінчився термін перебування на посаді Генерального директора кіностудії І.Л. Ставчанського.

На початку жовтня ми надіслали колективного листа Міністру культури з проханням призначити на цю посаду кінорежисера, продюсера, Народного артиста України Олеся Янчука, професійні можливості якого ми добре знаємо, а головне – він має чітку програму виходу студії з кризи. Одначе ніякої відповіді та дій з боку Міністра ми досі не побачили. Складається враження, що пана Новохатька не дуже цікавить стан кіностудії та думка нашого колективу.

Тим часом ситуація на кіностудії загострюється в зв’язку з відсутністю її фінансування та підтримки державою. Назріла необхідність реформування державних кіностудій. Серед наших пропозицій, які були одноголосно підтримані на загальних зборах колективу кіностудії 19 грудня 2013 року – прохання встановити для нашої кіностудії окрему квоту в щорічному державному фінансуванні українського кіно та надання можливості розміщення кінопроектів за державним замовленням на кіностудії імені Довженка, що відповідало б статусу студії як національного закладу. Це дозволить, зокрема, здійснити радикальну модернізацію матеріально-технічної бази кіностудійного комплексу, наблизити її до світових стандартів продукування фільмів.

Просимо Вашого негайного втручання і допомоги.

З повагою,

Від колективу кіностудії

Роман Балаян, кінорежисер, Народний артист України, академік Академії Мистецтв України, лауреат Державної премії СРСР
Олександр Кіктєв, заступник директора кіностудії

Від Національної Спілки кінематографістів України
Сергій Тримбач, голова Спілки