Розпочинається П’ятий фестиваль американського кіно «Незалежність»

1463671593

20 травня 2016 року у Києві розпочинається П’ятий Фестиваль американського кіно «Незалежність».

Фестиваль, що проходить за підтримки Посольства США в Україні, відбудеться у Києві, Харкові, Львові та Одесі, представивши глядачам добірку з 9 документальних і 6 художніх фільмів, які стали помітним явищем в американському незалежному кіно та брали участь у знаних кінофестивалях – «Санденсі», «Трайбеці», у Роттердамі й Локарно тощо.

В «ігровій» програмі фестивалю – найкращий фільм Роттердамського МКФ «Радіомрії» (реж. Бабак Джалалі) – весела історія про радіоведучого перськомовної радіостанції в Сан-Франциско, який збирається звести в одній студії культовий гурт «Metallica» та перший афганський рок-бенд «Kabul Dreams». Головного героя грає «іранський Боб Ділан», співак і композитор Мохсен Намджу. У фільмі також бере участь барабанщик гурту «Metallica» Ларс Ульріх.

Режисерьский дебют Джоша Монда «Джеймс Вайт», що став, за оцінками глядачів, найкращим фільмом МКФ «Санденс», досліджує непрості стосунки між матір’ю і сином. Головні ролі блискуче виконали відомий за серіалом «Дівчата» («Girls») Крістофер Ебботт і Синтія Ніксон («Секс і місто»).

Фільм-нуар «Надто пізно» (реж. Денніс Гок) фактично відкриває новий жанр детективу. Знята на 35-міліметрову плівку стрічка стала стильним і детальним портретом Лос-Анджелеса, міста таємничого і культового водночас.

Легкості додасть яскрава комедія «Добридень, мене звати Доріс» (реж. Майкл Шоволтер) про жінку бальзаківського віку, яка вирішила змінити своє особисте життя, з чарівною Саллі Філд («Сталеві магнолії»,«Місіс Даутфаєр», «Форрест Гамп») у головній ролі.

Зворушлива історія фільму «Король Джек» (реж. Фелікс Томпсон), що підкорила глядачів кінофестивалю «Трайбека», розповідає про дорослішання розбишакуватого 15-річного хлопця та його пошуки щастя навіть за найбезнадійніших обставин.

Ігрову й документальну програми фестивалю поєднає фільм «Гічкок/Трюффо» (реж. Кент Джоунз), знятий за книгою, яку майстри світового екрану вже півстоліття називають «кінематографічною Біблією». Неймовірно сучасне мистецтво Альфреда Гічкока пояснюють і розшифровують видатні режисери сьогодення: Мартін Скорсезе, Вес Андерсон, Дейвід Фінчер, Річард Лінклейтер та інші.

Передуватиме показу стрічки майстер-клас кінокритика Надії Заварової про творчість Альфреда Гічкока.

У документальній програмі «American Film Showcase» представлено 9 фільмів на актуальні соціальні, екологічні та політичні теми, важливі і для українського глядача. Герой однієї зі стрічок, «Живі всередині» (реж. Майкл Россато-Беннет), – соціальний працівник, який виступив проти недієздатної системи охорони здоров’я, аби довести, що за допомогою музики можна боротися з утратою пам’яті. Фільм отримав приз глядацьких симпатій серед документальних фільмів кінофестивалю «Санденс».

Герой іншої стрічки, «Дах над головою», – пастор лютеранської церкви – допомагає трудовим мігрантам зберегти гідність і щоночі перетворює свою церкву на своєрідний гуртожиток та консультативний центр, всупереч невдоволенню парафіян. Стрічку представить гість фестивалю – автор фільму Джессі Мосс.

Джессі Мосс – режисер і оператор із Сан-Франциско. Прем’єра його фільму «Дах над головою»відбулася у 2014 році у конкурсі документального кіно в рамках МКФ «Санденс», де фільм здобув спеціальну відзнаку журі за інтуїтивну режисуру. Джессі Мосс також отримав приз Американської ґільдії режисерів за значні режисерські досягнення у документальному кіно. В рамках фестивалю він проведе майстер-клас для молодих кінематографістів, на якому покадрово розбере і обговорить з ними свій фільм.

Покази документальних фільмів фестивальної програми традиційно будуть супроводжуватись обговореннями і панельними дискусіями.

Зокрема, після показу стрічки «Дах над головою» відбудеться панельна дискусія про сприйняття біженців і трудових мігрантів в Україні. Іншими темами дискусій стане життя і боротьба за рівність прав української ЛГБТ-спільноти та психологічна допомога учасникам бойових дій на Сході України.

«Осмислення досвіду, отриманого при перегляді документального фільму, мені здається не менш важливим етапом, ніж сам перегляд. Дискусії за участю українських громадських діячів та експертів, які ми не перший рік організовуємо після показів фільмів, дають можливість глядачам поглянути на тему фільму з точки зору українських реалій, познайомитися з фахівцями, які присвятили себе вирішенню тієї чи іншої проблеми в нашій країні.

Майстер-класи американських гостей зазвичай максимально орієнтовані на професійну аудиторію, студентів кіно, молодих кінематографістів; вони розвивають професійні навички, вчать використанню професійної термінології, мисленню поняттями кінопроцесу», – розповіла виданню «Cultprostir» Елла Штика, продюсер, куратор лабораторії документального кіно для молодих кінематографістів «Інді Лаб», заходи якої триватимуть під час фестивалю. Учасники курсу працюватимуть над короткометражними фільмами тривалістю 5–10 хвилин і відвідуватимуть групові семінари та індивідуальні консультації.

Також у програмі фестивалю будуть продемонстровані такі документальні стрічки:

  • «Надрукувати легенду» (реж. Луіс Лопес, Клей Твіл),
  • «Вона красива, коли зла» (реж. Мері Дор),
  • «Справа проти пропозиції 8» (реж. Бен Котнер, Раян Вайт),
  • «Останній патруль» (реж. Себастьєн Джангер),
  • «Знайомтесь: Сімейство Пател» (реж. Гіта Пател, Раві Пател),
  • «Американські доглядальники» (реж. Керолін Джоунз),
  • «Вперед і тільки вперед» (реж. Алан Гікс).

У Києві фестиваль триватиме з 20 по 25 травня у кінотеатр «Київ».

У Львові програму документального кіно демонструватимуть з 25 по 27 травня у кінотеатрі Палацу мистецтв, а програму ігрового кіно – з 26 травня по 1 червня у кінотеатрі «Кінопалац “Копернік”».

У Харків покази фільмів відбудуться з 26 травня по 1 червня у кінотеатрі «8 1/2».

В Одесі фільми покажуть з 5 по 8 червня у «Термінал 42».

Більше про програму, гостей, розклад показів і майстер-класів – на сайті фестивалю>>>.