Фільми секретарів Правління НСКУ в конкурсі 7-го ОМКФ

OMKF

В конкурсних програмах 7-го Одеського МКФ представлено низку стрічок, створених секретарями Правління НСКУ.

19 липня, о 15:00 у Фестивальному палаці в рамках Національного конкурсу короткого метру відбудеться українська прем’єра стрічки Володимира Тихого «Дідочок». Світова прем’єра сюрреалістичного фільму про сучасну Україну відбулася минулого року в рамках МКФ у Варшаві.

19 липня, о 18:30 у Фестивальному центрі «Родіна» в рамках Національного конкурсу повнометражних фільмів відбудеться світова прем’єра історичної драми Олени Дем’яненко «Моя бабуся Фані Каплан», продюсером і співавтором сценарію якої є Дмитро Томашпольський. У стрічці йдеться про долю Фані Каплан, яка «стріляла в Леніна». Титульну роль виконала Катерина Молчанова.

20 липня, о 19:00 у Фестивальному палаці в рамках Міжнародного і Національного повнометражного конкурсів ОМКФ відбудеться світова прем’єра драми «Гніздо горлиці» Тараса Ткаченка, що оповідає про долю західноукраїнської родини, роз’єднаної трудовою міграцією. Головні ролі у фільмі виконали Римма Зюбіна і Віталій Лінецький.

Загалом до конкурсної програми цьогорічного Одеського МКФ потрапили 26 вітчизняних фільмів – 5 повних метрів і 21 короткометражна стрічка.

Також українські фільми буде представлено в рамках інших програм Одеського МКФ. Зокрема, тут відбудеться показ «Українських шерифів» члена НСКУ Романа Бондарчука. Документальну стрічку, що розповідає про самоорганізацію громади на Херсонщині у непростому сьогоденні, буде представлено у програмі «Фестиваль фестивалів».

Окрему програму «Межі свободи: Незалежність по обидва боки екрану» Одеський кінофестиваль присвятив українському кінематографу 1990-х років. Її було укладено спільно із Національним центром Олександра Довженка.

До програми увійшли такі стрічки:

  • «Вперед, за скарбами гетьмана» (реж. Вадим Кастеллі, 1993)
  • «Розпад» (реж. Михайло Бєліков, 1990)
  • «Цвітіння кульбаби» (реж. Олександр Ігнатуша, 1992)
  • «Чутливий міліціонер» (реж. Кіра Муратова, 1992)
  • «Шамара» (реж. Наталя Андрєйченко, 1994)

Гостем 7-го Одеського МКФ буде голова НСКУ Сергій Тримбач.