У Карлових Варах відбулася прем’єра «Рідних» Віталія Манського

1467781639

5 липня 2016 року у рамках конкурсу 51-го МКФ у Карлових Варах відбулася світова прем’єра нової документальної стрічки Віталія Манського «Рідні».

Фільм, який є копродукцією Німеччини, Латвії, Естонії та України, було вироблено за підтримки Державного агентства України з питань кіно, а також шести європейських телеканалів.

Копродюсерами «Рідних» з українського боку є Анна Паленчук та Юлія Сінькевич.

У своєму фільмі режисер, що народився у Львові, крізь призму власної сім’ї показує українське суспільство після Революції Гідності. Його рідні мешкають у різних кінцях країни: у Львові, Одесі, на Донбасі та в Криму. Режисер досліджує причини конфлікту, після якого громадяни однієї країни опинилися по різні боки барикад. Фільм висвітлює як події сьогодення, так і глибоке коріння конфлікту між Україною та Росією.

Присутнім під час презентації стрічки був також голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

Першими міркуваннями про фільм у Фейсбуці поділився кінокритик Андрій Плахов:

«В Карловых Варах с успехом прошла мировая премьера фильма Виталия Манского «Родные», посвященного Украине. Тому, как происходящие в ней драматические события отразились на жизни одной семьи, на отношениях близких, кровно связанных людей.

Удивительно тактичное и полное нежности кинопроизведение по-новому высвечивает личность его автора, известного в качестве жесткого и саркастичного полемиста. И еще – «Родные», действие которых завязывается во Львове, очень много говорят сердцу нас, львовян, так обязанных этому прекрасному городу, которому политиканы-пропагандисты приклеили клеймо «бандеровского». Мы знаем его другим – интернациональным, человечным, европейским. И сочувствуем: он переживает трудные времена. И переживет их, станет реальной частью Европы.

На фото – молодой Манский и его мать, которую Виталий привез на фестиваль. И правильно сделал: она – настоящая звезда этой документальной картины. Поздравляем всех создателей и участников!»

Українська прем’єра «Рідних» відбудеться в рамках 7-го Одеського МКФ.