Україна на 41-му Московському МКФ

MoscowIFF1

З 18 по 25 квітня 2019 року триває 41-ий Московський МКФ, у програмі якого беруть участь українські фільми.

У Конкурсі короткометражного кіно демонструють фільм «Мамині шпильки» (2019, 15 хв.) Тетяни Федоровської, створений у копродукції Німеччини, України та Росії.

Співсценаристом і співпродюсером фільму є Максим Данькевич, що працював над фільмами «Незламна» і «Ніч святого Валентина» та проектами телеканалу «Україна».

У стрічці, дія якої відбувається у 1941 році в Україні, йдеться про єврейського хлопчика, що має врятуватися від німецьких військ, перепливши Дніпро.

У позаконкурсній програмі «Майстри» представлено «Ефір» Кшиштофа Зануссі, створений у копродукції Польщі, України, Угорщини, Литви та Італії за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Окрему позаконкурсну секцію — «Одеса кінематографічна» — 41-ий Московський МКФ присвятив фільмам, створеним в Одесі.

До програми увійшли такі стрічки, створені Одеською кіностудією в радянський період:

Також продемонструють фільм «Життя за життя» Євгена Бауера із Вірою Холодною у головній ролі, вироблений Олександром Ханжонковим в Одесі 1916 року.

Усі фільми у секції «Одеса кінематографічна» надано Держфільмофондом Росії.

Український кінокритик Олена Рубашевська стала членом журі Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI цьогорічного видання фестивалю.

У 2018 році на 40-му Московському МКФ поза конкурсом продемонстрували три фільми, створені у копродукції з Україною – «Іній» Шарунаса Бартаса, «INTO_нація великої Одеси» Олександра Бруньковського  і «No-One» Льва Прудкіна.

Сергій Васильєв