Україна на 21-му МКФ у Їглаві

ji-hlava

З 24 по 29 жовтня 2017 року у Чехії відбудеться 21-ий Міжнародний фестиваль документального кіно у Їглаві, в якому візьмуть участь українські кінематографісти.

Членом журі конкурсної програми Between the Seas, в якій представлено повнометражні документальні фільми країн Центральної та Східної Європи став Ілля Гладштейн, співзасновник Міжнародного фестивалю кіно та урбаністики «86» у Славутичі та дистриб’юторської компанії «86Prokat».

У цьому конкурсі відбудуться світові прем’єри українських стрічок «Манливий, солодкий, без меж, або Пісні та танці про смерть» Тетяни Ходаківської та Олександра Стеколенка (96 хв.) та «Это война, детка» Юрія Пупиріна (59 хв.).

У конкурсі короткометражних документальних фільмів Short Joy представлено стрічки Girls and Honey (реж. Pieter-Jan De Pue, Бельгія, Україна, 8 хв.) та «МА» Марії Стоянової (17 хв., стрічка також презентує програму My Street Films, у Їглаві відбудеться її центральноєвропейська прем’єра).

В рамках індустріальної програми заходу у секції Festival Hub 2017 буде представлено Міжнародний фестиваль кіно та урбаністики «86» у Славутичі.

В рамках кіноринку документальних фільмів буде вручено нагороду Silver Eye Award 2017, на яку номіновано повнометражний фільм Семена Мозгового «Історія зимового саду».

Оцінювати середньометражні роботи у якості члена журі Silver Eye Award 2017 буде український продюсер Геннадій Кофман, що представлятиме Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Також в рамках фестивалю відбудеться захід «Чеське весілля в українському стилі», що є завершальним етапом трирічного проекту Kateřinа Šedá «Made in Slavutych».