Україна на 35-му МКФ у Варшаві

Warsaw_IFF

На 35-му МКФ у Варшаві, який триває з 11 по 20 жовтня 2019 року, українські фільми беруть участь у низці програм.

У Міжнародному конкурсі фестивалю змагається драма Тимура Ящена «U311 Черкаси» (Україна, Польща), яка оповідає реальну історію команди українського корабля «Черкаси» під час анексії Криму. У Варшаві відбудеться міжнародна прем’єра стрічки.

У паралельному конкурсі 1-2 (Competition 1-2), в якому беруть участь дебютні та другі фільми режисерів, представлено українсько-швейцарську копродукцію «Забуті» Дарії Онищенко. На фестивалі відбудеться світова прем’єра стрічки, героїня якої мешкає в окупованому Луганську.

В рамках спеціальних показів 35-го МКФ у Варшаві заплановано східноєвропейські прем’єри стрічок «Атлантида» Валентина Васяновича та «Пофарбоване пташеня» Вацлава Маргоула (Чехія, Словаччина, Україна).

У секції «Відкриття» (Discoveries) відбудеться східноєвропейська прем’єра драми «Невидиме» Ігнаса Іонінаса (Україна, Литва, Латвія).

Крім того, у Міжнародному конкурсі бере участь турецька стрічка «Омар і ми» української режисерки Марини Ер Горбач і Мехмета Багадира Ера. У Варшаві відбудеться світова прем’єра фільму.

Також членом журі Конкурсу короткометражних фільмів 35-го МКФ у Варшаві став український режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук. Його короткий метр «Штангіст» переміг на МКФ у Варшаві минулого року.

А членом Молодого журі Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI МКФ у Варшаві стала кінокритик Олександра Поворозник, учасниця Варшавської школи кінокритиків FIPRESCI.

Сергій Васильєв