Українська прем’єра «Гнізда горлиці» відбудеться на Одеському МКФ

1465797855

Українська прем’єра стрічки Тараса Ткаченка «Гніздо горлиці» відбудеться в рамках Національного конкурсу 7-го Одеського МКФ.

Про таке режисер фільму, секретар Правління НСКУ Тарас Ткаченко розповів 9 червня 2016 року в інтерв’ю Олені Чиченіній, арт-оглядачу радіостанції «Голос столиці».

Інтерв’ю було присвячено рішенню авторів стрічки відмовитися від участі у 38-му Московському МКФ, куди український фільм було запрошено до Міжнародного конкурсу.

Тарас Ткаченко наголосив на тому, що ініціатива представити «Гніздо горлиці» на Московському МКФ виходила від організаторів фестивалю, які побачили фільм на Каннському кіноринку, а також зазначив, що запрошення українського фільму було для організаторів Московського МКФ декларацією громадянської позиції, відмінної від позиції російської влади.

Повністю інтерв’ю Тараса Ткаченка можна прослухати тут>>>.

У «Гнізді горлиці» йдеться про жінку з Чернівців, яка їде на заробітки до Італії, залишаючи вдома доньку та чоловіка. Тут вона влаштовується на віллу до багатого адвоката, що кардинально міняє її життя. У фільмі зіграли Римма Зюбіна, Віталій Лінецький, Микола Боклан, Наталя Васько та інші.

Контракт із Державним агентством України з питань кіно на виробництво «Гнізда горлиці» було підписано 4 грудня 2013 року. Стрічку знімали в Україні та Італії. Зйомки були завершені 5 листопада 2015 року.

20 січня 2016 року Експертна комісія Держкіно прийняла фінальний монтаж «Гнізда горлиці».

Стрічку-переможця 4-го конкурсного відбору кінопроектів Держкіно було створено за фінансової державної підтримки. Загальний бюджет фільму становив 16 млн. 400 тис. гривень, частка державного фінансування – 8 млн. 200 тис. гривень.

Старт вітчизняного кінопрокату «Гнізда горлиці» заплановано на листопад 2016 року.