22 квітня 2015 року розпочинається Четвертий Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів KISFF, що триватиме до 26 квітня.
Основним майданчиком фестивалю за традицією стане кінотеатр «Кінопанорама» (вул. Шота Руставелі, 19).
У конкурсній програмі фестивалю представлено вітчизняну стрічку «Барамошкін» режисерів Гаяне Джагінян і Мішеля Ладеса (2015, 16 хв.) Стрічка, героями якої стали юні курсанти Київського кадетського корпусу, замислюється чи вливають драматичні події в Україні на життя 11-річних хлопців. Чи мріють вони вже про майбутню військову кар’єру? Чи вдається їм залишатись дітьми і насолоджуватись своїм дитинством, незважаючи на війну в Україні?
Окремої уваги заслуговує програма «Національна панорама». «Це наш погляд на українське кіно. Тут і всім відомі українські «фестивальні хіти» так і зовсім нові імена. Ми дуже переживаємо за українське кіно і хочемо підтримувати його всіма можливими способами. Пропонуємо і вам робити те саме! Не ставтесь до українського кіно упереджено, тут фільми дійсно варті уваги!» – закликають організатори фестивалю.
У «Національній панорамі» 25 та 26 квітня буде представлено такі фільми:
«Листопад» (реж. Марія Кондакова, Україна, 2014, 21 хв.)
40-рiчна самотня жiнка зустрiла чоловiка в лici бiля дому, де вона працює двірником. Ніч вони провели разом. Рано вранці до неї до дому прийшли міліціонери. У лісі було знайдено труп…
«Вимикач» (реж. Сергій Дахін, Росія, Україна, 2014, 12 хв.)
Вона врешті подзвонила. Але він загубив її номер. Він – це мій любий дідусь. Він не був на війні. Він поїхав хоронити мою бабусю, хоча вони і не були офіційно одружені. Він залишає газову плиту невимкненою. Він іде до розпусної жінки Фіри. Це дівчина, в яку я потім закохався сильно і назавжди, але… Коротше кажучи, це історія про найкращий червень у моєму житті.
«Жилець» (реж. Анастасія Матешко, Україна, 2015, 20 хв.)
Анартрія – такий діагноз ставлять дівчині Маші, яка вирішила більше ніколи не розмовляти після того, як прокинулась поруч із мертвим квартирантом.
«На горошині» (реж. Олександр Юдін, Україна, 2015, 7 хв.)
Що може бути, якщо людина відчуває повну безкарність за свої вчинки. Наскільки сильно від того може розвинутися його егоїстична поведінка?
«Равлики» (реж. Марина Врода, Україна, 2014, 19 хв.)
Хлопці виросли разом. Якось зібралися випити пива й розважитися. Цього разу до них повернувся їх старий друг Дімон…
«Вага» (реж. Юрій Шилов, Україна, 2014, 12 хв.)
Молодий хлопець лягає в сквері на траву, і це стає однією із причин паралельних діалогів людей.
«Позитив» (реж. Поліна Кельм, Україна, 2013, 29 хв.)
Киянки Олена, Тая і Тамара все життя працюють на кіностудіях. Вони звикли боятися комп’ютерів і працювати лише з позитивною плівкою, монтуючи фільми, зняті іншими людьми. Їхній світ — це загублені на припорошених полицях кіноплівки. Героїні годують котів, щороку дивляться трансляції церемоній вручення Оскарів і потай мріють попрацювати над такими фільмами, як «Аватар». Усе своє життя вони залишаються за лаштунками кінематографа, по той бік екрана. Та зараз настав їхній час виходити на сцену…
«Жопа Хенка» (реж. Дмитро Авдієв, Україна, 2014, 9 хв.)
«Kissing Hank’s Ass» підкреслює абсурдність сліпої віри загалом і в деякі із християнських принципів зокрема. Цю історію продумав Джейс Хьюгер і її можна прочитати у нього на сайті як сценарій або ж завантажити у вигляді брошури. Історія стала вельми популярною в атеїстичних колах і, звичайно ж, має відео-адаптації на Youtube та інших схожих ресурсах.
«Убивці» (реж. Гліб Вєдєнєєв, Україна, 2014, 12 хв.)
Двоє приїжджають в невелике місто, щоб закінчити одну справу, але все відбувається за чужим сценарієм.
«Qara» (реж. Новруз Хікмет, Азербайджан, Україна, 2014, 12 хв.)
Про що думає незнайомець, якого ми підібрали на вулиці. Можливо, він знає, про що ви думаєте…
«На два дні довше» (реж. Ігор Судаков, Україна, 2014, 15 хв.)
Це історія про українського селянина, який усе своє життя знімав короткометражні фільми і перетворив своє рідне село на маленький український Голлівуд. Кіно для нього це хобі та любов усього життя. Він навчив мене бути режисером – не заради грошей і слави, а через справжню любов до кіно.
«Крамниця співочих пташок» (реж. Анатолій Лавренішин, Україна, 2014, 18 хв.)
У 1682 році під час своєї останньої подорожі до Османської імперії Антуан Галлан занотував декілька історій, що розповів йому бродячий чернець. Невідомо, чому, але вони так і не увійшли до славнозвісного видання “Тисячі й однієї ночі”…
Крім того в рамках програми «Короткі метрики» 26 квітня буде продемонстровано українські анімаційні стрічки:
- «Жуйка» (реж. Ольга Макарчук, Україна, 2014, 7 хв.)
- «Дівчинка з риб’ячим хвостом» (реж. Сергій Мельниченко, Україна, 2014, 14 хв.)
- «Листочок» (реж. Руслан Сафаров, Україна, 2013, 4 хв.)
- «Машина часу» (реж. Юрій Гриневич, Україна, 2013, 2 хв.)
- «Дідочок задумав женитися» (реж. Юрій Брисенко, Україна, 2013, 6 хв.)
- «Гості мого дому» (реж. Олег Федченко, Україна, 2013, 5 хв.)
- «Халабудка» (реж. Манук Депоян, Україна, 2014, 11 хв.)
- «Вигадка» (реж. Катерина Чепік, Україна, 2014, 9 хв.)
Більше про Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів KISFF 2015 та розклад показів читайте тут.