«Люксембург» Мирослава Слабошпицького отримав норвезьке фінансування

Sorfund_Norway

21 квітня 2015 року проект Мирослава Слабошпицького «Люксембург» отримав фінансування від Норвезького південного кінофонду (Sørfond), повідомляє офіційний сайт фонду.

Міжнародне журі у складі Амри Бакшич Камо (Боснія), Берда Брейєна (Норвегія) та Калле Лохена (Норвегія) виділило на виробництво «Люксембургу» 500 тис. норвезьких крон (59,2 тис. євро).

Норвезьким спів-продюсером стрічки виступила компанія DUOfilm AS.

Норвезький південний кінофонд покликаний підтримувати кінематографію країн, що розвиваються. Цього року було подано 63 заявки на фінансування. Окрім «Люксембургу» підтримку отримали ще 6 проектів – з Мексики, Тунісу, Таїланду, Венесуели, Філіппін та Індії. Загальний розмір підтримки склав 3 млн. норвезьких крон (383,5 тис. євро).

Журі прокоментувало своє рішення: «Цього року (втім, гадаємо, як і щороку) Журі мало дуже складне завдання. Свої проекти представили переконливі молоді митці та великі майстри сучасного кіно. Ми прочитали важливі історії з різних країн світу. Сім проектів, що їх ми відібрали, ведуть нас до Азії, Південної Америки, Європи і Африки. Ми з нетерпінням очікуємо на перегляд завершених стрічок».

Нагадаємо, що «Люксембург» у грудні 2014 року став переможцем Сьомого пітчингу кінопроектів Державного агентства України з питань кіно у своїй категорії, але угоди про виробництво фільму з державою ще не підписано, з огляду на відсутність у Держкіно можливості фінансувати нові проекти.

27 січня 2015 року на кінофестивалі в американському Санденсі Мирослав Слабошпицький отримав від Санденського інституту та цифрового каналу новин AJ+ нагороду «Global Filmmaking Award» за проект «Люксембургу».

28 січня 2015 року На 32-му ринку ко-продукції CineМart, що відбувся в рамках МКФ у Роттердамі, «Люксембург» отримав нагороду «ARTE International Prize» та грошовий приз у розмірі 7 000 євро від телеканалу ARTE.