Українське кіно у Довгостроковій стратегії розвитку культури

Ukrainske_Kino_male

15 квітня 2015 року Міністерство культури оприлюднило проект Довгострокової стратегії розвитку української культури, розроблений Українським центром культурних досліджень.

Подаємо фрагмент Стратегії, присвячений українському кіно.

РОЗВИТОК КІНО

Стратегія розвитку у галузі кінематографа передбачає на першому етапі:

  • Удосконалення й оптимізація структури Держкіно відповідно до покладених завдань і розширення регуляторних функцій.
  • Підтримка кіновиробництва і розповсюдження національних фільмів шляхом запровадження збору на розвиток кіно, податкових пільг, які стосуються процесу кіновиробництва, як для вітчизняних, так і для зарубіжних виробників.
  • Збереження, реставрація, відновлення, архівування, популяризація й активне поширення української кіноспадщини.
  • Удосконалення освіти – як профільної з розширенням переліку спеціальностей, особливо середньої й допоміжної ланок, так і запровадження факультативних курсів з вивчення мистецтва кіно в системі загальної середньої освіти.
  • Розвиток кіноринку: підтримка кінофестивалів, створення умов для динамічного розвитку кінотеатральної мережі, орієнтованої на роботу з вітчизняним кінопродуктом, запровадження належного контролю за дотриманням квот на вітчизняні кінофільми.
  • Приділення особливої уваги розвиткові прогресивних цифрових технологій та застосування їх в інноваційних підходах до розповсюдження і популяризації національного кіно.

Загалом, заявлені напрямки реформування кіногалузі, представлені у Довгостроковій стратегії розвитку української культури Міністерства культури, узгоджуються із пропозиціями, викладеними Державним агентством України з питань кіно у Національній стратегії розвитку кіноіндустрії України на 2015–2020 роки, оприлюдненій 13 січня 2015 року. Однак Стратегія від Міністерства культури оминає увагою важливе питання реформування державних кіностудій.

Нагадаємо, що 4 березня 2015 року Концепцію реформування культурної сфери в Україні, у тому числі – галузі кіно, було презентовано на засіданні парламентського Комітету з питань культури і духовності.

Повністю із текстом Довгострокової стратегії розвитку української культури можна ознайомитися за посиланням>>>.