«Жива ватра» отримала нагороду фестивалю Hot Docs

1430578252

1 травня 2015 року українська документальна стрічка Остапа Костюка «Жива ватра» отримала Спеціальний Приз Журі (Special Jury Prize) Канадського міжнародного фестивалю документального кіно Hot Docs у категорії «Міжнародний повнометражний документальний фільм».

Грошовий еквівалент нагороди становить 5 тис. доларів.

У своєму рішенні журі зазначило, що стрічка Остапа Костюка «поєднала мальовничу операторську роботу з уважним чуттєвим поглядом, вигадливим настроєвим музичним оформленням і довершеним, нерідко грайливим монтажем».

«Жива ватра» змагалася у програмі «Міжнародний спектр». Канадська прем’єра мистецької документальної стрічки про життя вівчарів українських Карпат і долю традиційного ремесла на фоні сучасних змін відбулася  28 квітня.

Режисер – Остап Костюк
Оператори – Олександр Поздняков, Микита Кузьменко
Режисер монтажу – Петро Цимбал
Композитор – Алла Загайкевич
Виконавчий продюсер – Геннадій Кофман
Продюсер – Данило Вулицький
Компанія-виробник – Національна кінематека України

Бюджет стрічки – 1,2 млн. гривень.

Фестиваль Hot Docs, що є найбільшим північноамериканським форумом неігрового кіно, триває у Торонто з 23 квітня по 3 травня 2015 року. Щороку тут демонструють понад 180 документальних стрічок з усього світу.

Більше про переможців цьогорічного фестивалю Hot Docs можна дізнатися за посиланням >>>.

Нагадаємо, що на фестивалі також демонстрували вітчизняну короткометражну картину «Позитив» Поліни Кельм. Її було представлено у програмі короткометражних фільмів Hot Docs. У стрічці йдеться про будні трьох киянок, які все життя працюють на кіностудіях із позитивною плівкою, монтуючи фільми, зняті іншими людьми.