Вручено дипломи Асоціації кінокритиків НСКУ найкращим фільмам 2017 року

BUK.Logo.Small

19 жовтня 2018 року відбулося вручення дипломів Асоціації кінокритиків НСКУ найкращим українським фільмам 2017 року за результатами опитування Бюро української кіножурналістики «Підсумки українського кінопроцесу та кінопрокату – 2017».

Дипломи вручили в рамках урочистої церемонії відкриття 45-го сезону Будинку кіно Національної спілки кінематографістів України.

У номінаціях «Найкращий український фільм 2017 року» і «Найкращий український ігровий фільм 2017 року» було відзначено драму Валентина Васяновича «Рівень чорного».

«Найкращим українським неігровим фільмом 2017 року» за підсумками опитування став «Dixie Land» Романа Бондарчука. Диплом отримала продюсер фільму Дар’я Аверченко.

«Найкращий український анімаційний фільм 2017 року» – «Елювіум – Регенеративна істота» Стаса Сантімова.

Автор фільму мешкає у Запоріжжі та не зміг бути на церемонії нагородження. Диплом йому буде вручено у грудні 2018-го, коли він братиме участь у роботі журі МКФ «Крок: У рідній гавані», що традиційно відбудеться у Будинку кіно.

У номінації «Найкращий український короткометражний фільм 2017 року» було відзначено одразу дві стрічки – «Випуск ’97» Павла Острікова і «Технічну перерву» Філіпа Сотниченка.

Dyplomy.Daria.Averchenko
Світлина Дар’ї Аверченко

«Випуск ’97» було продемонстровано по завершенні церемонії – в рамках фільмової програми вечора, поруч із драмою Марисі Нікітюк «Коли падають дерева».

Дипломи Асоціації кінокритиків НСКУ вручали президент Асоціації кіноритиків НСКУ Сергій Тримбач, координатор Бюро української кіножурналістики Сергій Васильєв і Олександр Шпилюк.

Опитування Бюро української кіножурналістики «Підсумки українського кінопроцесу та кінопрокату – 2017» тривало з 26 березня по 13 квітня 2018 року.

У вказаних номінаціях розглядали українські стрічки, прем’єри яких відбулися у період з 1 січня по 31 грудня 2017 року, а також фільми, які у цей період вийшли в український кінопрокат.

В опитуванні взяли участь 33 кінокритики і кіножурналісти.

Нагадаємо, що дипломи Асоціації кінокритиків НСКУ найкращим українським фільмам 2016 року за результатами опитування Бюро української кіножурналістики «Підсумки українського кінопрокату та кінопроцесу – 2016» було вручено 31 травня 2017 року на урочистій церемонії закриття 43-го сезону Будинку кіно.

Сергій Васильєв