28 січня 2015 року на 32-му ринку ко-продукції CineМart, що відбувся в рамках МКФ у Роттердамі, проект стрічки Мирослава Слабошпицького «Люксембург» отримав нагороду «ARTE International Prize» та грошовий приз у розмірі 7 000 євро від телеканалу ARTE.
На платформі CineMart Роттердамського МКФ режисери і продюсери мають нагоду представити свої проекти ко-продюсерам, інвесторам, фондам, дистриб’юторам, телеканалам тощо. Цього року організатори відібрали для участі у ринку ко-продукції 24 стрічки.
27 січня 2015 року на кінофестивалі в американському Санденсі режисер Мирослав Слабошпицький отримав від Санденського інституту та цифрового каналу новин AJ+ нагороду «Global Filmmaking Award» за проект своєї нової повнометражної стрічки «Люксембург», повідомляє Sundance Institute.
Нагорода «Global Filmmaking Award» покликана підтримати молодих незалежних кіномитців з усього світу. Кожен режисер-переможець отримує грошовий приз у розмірі $10 000, право участі у творчій лабораторії Санденського інституту та підтримку проекту в рамках його Програми художніх фільмів, а також бере участь у творчих зустрічах із представниками кіноіндустрії, організованих під час кінофестивалю у Санденсі.
С 22 по 25 января, в 6-й уик-энд проката, украинскую анимационную ленту “Бабай” Марины Медведь посмотрели 252 зрителя.
Сборы составили 6 605 гривен. По сравнению с 5-м уик-эндом они сократились на 59%, что, как ни странно, оказалось наименее ощутимым падением за кинотеатральную историю картины (до этого ее сборы каждую следующую неделю обваливались на 60% и больше).
На американському кінофестивалі Санденс у конкурсній програмі «Світове документальне кіно» відбулася прем’єра британської документальної стрічки Чеда Грасії «Російський дятел», знятої в Україні на вітчизняному матеріалі й за безпосередньої участі українських митців.
У стрічці висвітлено розслідування причин Чорнобильської катастрофи, яке провадить київський художник Федір Александрович спільно із оператором Артемом Рижиковим. Вони вбачають в аварії спеціально влаштовану акцію із замітання слідів, вчинену високими радянськими посадовцями, які прагнули уникнути відповідальності за невдалу розробку секретної зброї – Дуги, що була розташована неподалік від атомної електростанції.
С 15 по 18 января, в 5-й уик-энд проката, украинскую анимационную ленту “Бабай” Марины Медведь посмотрели 644 зрителя.
Сборы составили 16 тыс. гривен. По сравнению с 4-м уик-эндом сборы упали на 70%, что является наиболее ощутимым падением за кинотеатральную историю картины.
22 січня в широкий прокат вийшов документальний фільм творчого об’єднання #Ваbylon’13 «Сильніше, ніж зброя», повідомляє «Cultprostir».
«У нас вийшла така кінематографічна мозаїка, що складається з хронологічно вибудованих епізодів. Хоча починаємо ми з кінця революції, тобто з днів, коли Янукович втік до Росії. Окрім того, в нас є сюжети безпосередньо з зони АТО: одна з новел, наприклад, знята в донецькому аеропорту – в тих руїнах, що від нього залишилися. Ще глядачі почують історію, яку розповідає один з майданівців. Він встиг повоювати, опинитися в полоні та вийти з нього живим, тобто це історія за драматизмом рівня шекспірівських трагедій, і вона жодного не залишить байдужим», – розповів Cultprostir один з режисерів фільму Володимир Тихий.
22 січня 2015 року український короткометражний фільм Христини Сиволап «Давай не сьогодні» за результатами голосування глядачів було визнано кращим на 26 МКФ у Трієсті (Італія) у номінації «The TFF SHORTS AWARD for the Best Short Film».