У 2018-му Денис Іванов і Андрій Різоль зареєстрували авторське право на «Премію кінокритиків України»

Kinokolo

У 2018-му Денис Іванов і Андрій Різоль зареєстрували авторське право на літературний письмовий твір «Премія кінокритиків України» – проект заснування незалежної кінопремії українським фільмам від кінокритиків України.

Реєстрацію авторського права було здійснено  27 вересня 2018 року.

Відповідну інформацію розміщено в офіційному бюлетені «Авторське право і суміжні права» (2018, №50, С. 759–760).

Premiya.Kinokrytykiv.Avtor.Pravo

В анотації вказано, що «”Премія кінокритиків України” – проект заснування незалежної кінопремії українським фільмам від кінокритиків України, вибір фільмів професіоналами з відповідною кваліфікацією; розбудова майданчика для професійного росту спільноти вітчизняних кінокритиків і акумулювання уваги до українських талантів, їх підтримка; формування аудиторії, здатної критично оцінювати твори кіномистецтв та дискутувати про них на високому інтелектуальному рівні».

Вперше Премію кінокритиків України «Кіноколо» вручили 26 жовтня 2018 року.

В офіційних повідомленнях організаторами кінопремії називали Спілку кінокритиків України, Асоціацію «Сприяння розвитку кінематографа в Україні — дивись українське!» та компанію «Артхаус Трафік».

Денис Іванов є керівником дистриб’юторської компанії «Артхаус Трафік», що є організатором Міжнародного кінофестивалю «Київський тиждень критики», в рамках якого вручають премію кінокритиків України «Кіноколо».

Андрій Різоль є керівником Асоціації «Сприяння розвитку кінематографа в Україні — дивись українське!».

Щоправда, у Регламенті Національної премії кінокритиків її організаторами визначено лише Спілку кінокритиків України та Асоціацію «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!».

Представник компанії «Артхаус Трафік» — генеральний директор «Київського тижня критики» – входить до складу Правління премії.

Пізніше у 2018 році Денис Іванов, Андрій Різоль, Ольга Калуга і Володимир Войтенко зареєстрували авторське право на літературний письмовий твір «Національна премія кінокритиків “КІНОКОЛО”».

Сергій Васильєв