21 березня відбудеться круглий стіл щодо дотримання квоти демонстрування національних фільмів

VRU

28 лютого 2018 року відбулося чергове засідання Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України, на якому погодили дату проведення круглого столу на тему «Дотримання квоти демонстрації національних фільмів суб’єктами кінематографії відповідно до положень Закону України “Про кінематографію”».

Було прийнято рішення провести такий круглий стіл, що його Комітет організовує спільно із Державним агентством України з питань кіно, 21 березня 2018 року.

«Відповідно до розділу VI плану роботи Комітету на період восьмої сесії Верховної Ради восьмого скликання ми пропонуємо провести такий «круглий стіл» щодо квоти українських національних фільмів в кінотеатрах і на телебаченні 21 березня», – зазначив голова Комітету Микола Княжицький, а члени Комітету пропозицію підтримали.

Захід було передбачено планом роботи Комітету з питань культури і духовності на період восьмої сесії Верховної ради України у лютому-липні 2018 року, який було затверджено 19 січня 2018 року на засіданні Комітету.

Подаємо витяг зі стенограми засідання від 19 січня 2018 року:

«КОЛЕСНІЧЕНКО-БРАТУНЬ Н.Р. І просить Іллєнко «круглий стіл» про виконання квоти щодо присутності українських фільмів національних у наших кінотеатрах.

КНЯЖИЦЬКИЙ М.Л. Це теж потрібно зробити. Ви знаєте, що ця дискусія ведеться. У нас за законом зараз 15 відсотків, але моніторинг показує, що ніхто з них це не виконує. Тому, я думаю, що нам потрібно це обговорити, запросити дистриб’юторів, власників кінотеатрів і кіномереж, тим більше, що ми для них стільки пільг надали, що з ними зараз треба жорстко говорити.

ПОДОЛЯК І.І. Так, погоджуюся.

КОЛЕСНІЧЕНКО-БРАТУНЬ Н.Р. Ми так і написали: виконання квот. І парламентські ми не писали, тому що вони мають бути проголосовані у залі».

Відповідальними за проведення круглого столу визначені народні депутати Княжицький М.Л., Подоляк І.І., Єленський В.Є., Матіос М.В., Тарута С.О., Лесюк Я.В., Новинський В.В., а відповідальними за підготовку працівниками секретаріату Комітету – Колесніченко-Братунь Н.Р., Ревчук Н.В.