Хорватія висунула на «Оскар» стрічку «Припини заглядати у мою тарілку»

Negledaj

1 вересня 2017 року Хорватський Оскарівський комітет висунув на премію «Оскар» у номінації «Найкращий іншомовний фільм» стрічку Hana Jušić «Припини заглядати у мою тарілку».

Дебютний повнометражний ігровий фільм Hana Jušić «Припини заглядати у мою тарілку» («Ne gledaj mi u pijat») є першою хорватсько-датською копродукцією.

Його було створено кінокомпанією Kinorama спільно із HRT (Хорватською телерадіокомпанією) та кінокомпанією Beofilm, за підтримки Хорватського аудіовізуального центру, Датського кіноінституту та Eurimages.

У центрі стрічки, яку називають драмою дорослішання, – стримана молода жінка, змушена мешкати у жорстких умовах своєї патріархальної сімʼї – подобається їй це, чи ні.

Головну роль виконала непрофесійна актриса, дебютантка Mia Petričević.

Світова прем’єра фільму відбулася минулого року в паралельній програмі МКФ у Венеції Giornate degli Autori, де стрічка отримала нагороду FEDEORA.

Також фільм було відзначено на МКФ у Братиславі, Лінці, Белграді, Паличі, Софії, Токіо, Вальядоліді, Варшаві та Загребі.

На церемонії вручення Хорватських національних нагород в рамках МКФ у Пулі фільм отримав призи найкращому режисеру, найкращій актрисі (Arijana Čulina), найкращому художнику з костюмів, приз кінокритиків Octavian та Приз молодих синефілів.

Хорватський Оскарівський комітет було утворено в рамках Хорватського товариства кінематографістів (Hrvatsko društvo filmskih djelatnika). До його складу увійшло 15 осіб.

Фільм було відібрано за підсумками таємного голосування, у другому турі. За нього свої голоси віддали 8 членів комітету.

Поруч із фільмом «Припини заглядати у мою тарілку» Хорватський Оскарівський комітет розглядав такі стрічки:

  • «Ministarstvo ljubavi» (режисер Pavo Marinković, кінокопанія Telefilm);
  • «Sve najbolje» (режисер Snježana Tribuson, кінокомпанія Kinorama);
  • «Ustav Republike Hrvatske» (режисер Rajko Grlić, кінокомпанія Interfilm);
  • «Uzbuna na zelenom vrhu» (режисер Čejen Černić, кінокомпанія Kinorama).

Сергій Васильєв