Держкіно просить збільшити фінансування грантів Президента молодим кінематографістам до 4 мільйонів гривень

Ukrainske_Kino_male

Державне агентство України з питань кіно просило Верховну Раду України збільшити розмір грантів Президента України молодим кінематографістам до 3 млн. 900 тис. грн.

У проекті державного бюджету на 2019 рік, розробленому Кабінетом Міністрів України, сума, яку планували виділити за бюджетною програмою 1806060 «Гранти Президента України молодим діячам мистецтва для створення і реалізації творчих проектів в сфері кінематографії та премії за видатні досягнення у галузі кінематографії» становила 420 тис. грн., так само, як і 2018 року, коли на три президентські гранти було заплановано виділити 220 тис. грн., а на виплату Державної премії України імені Олександра Довженка – 200 тис. грн.

Держкіно просило народних депутатів збільшити ці видатки на 3,98 млн. грн., передбачивши додатково 3,68 млн. грн. на виплату трьох грантів Президента України молодим діячам мистецтва для створення якісного продукту в сфері кінематографії та 300 тис. грн. – на виплату Премії імені Олександра Довженка.

Нині середній розмір одного президентського гранту для кінематографістів становить близько 73 тис. грн., що є надзвичайно невеликою сумою для створення кіно. За пропозиціями Держкіно у 2019 році розмір одного президентського гранту мав би складати 1 млн. 300 тис. грн.

Збільшення фінансової частки Державної премії України імені Олександра Довженка до 500 тис. грн. також буде незайвою, зважаючи, що 2018 року її не було присуджено нікому – передусім через відсутність інтересу з боку самих кінематографістів, які нині творять сучасне українське кіно. Вони просто не подали свої твори на розгляд Комітету з присудження премії.

Сергій Васильєв