Фестиваль «Дні польського кіно» відкриє «Холодна війна» Павла Павліковського

Holodna.Wiyna

25 жовтня 2018 року у кінотеатрі «Київ» відкривається 13-й фестиваль «Дні польского кіно». Фільмом відкриття стане чорно-біла мелодрама «Холодна війна» Павла Павліковського, польский кандидат на премію «Оскар» за найкращий іншомовний фільм.

Стрічку особисто представлять художники-постановники Катажина Собанська-Стрзалковська та Марсель Славінський.

В основі сюжету лауреата Премії «Оскар» Павла Павліковського «Холодна війна» пристрасна історія кохання між двома людьми різного походження й темпераменту, які надзвичайно несумісні, та все ж тягнуться один до одного. Події стрічки розгортаються на тлі холодної війни 1950-х років у Польщі, Берліні, Югославії та Парижі.

Світова прем’єра «Холодної війни» відбулася на Каннському кінофестивалі, де фільм був відзначений премією за найкращу режисуру.

Фільм виходить у широкий український прокат 8 листопада.

Також, у рамках фестивалю буде представлена біографічна драма Лукаша Пальковського «Найкращий», яка є оповіддю історії Єжи Гурського, людини, котра подолала біг смерті та встановила світовий рекорд на чемпіонаті світу з тріатлону, здобувши титул чемпіона на дистанції Double Ironman.

Суспільну драму відомого польського режисера Кшиштофа Краузе «Птахи співають у Кіґалі» представить другий режисер картини – Йоанна Кос-Краузе, яка з цієї нагоди завітає до Києва та Одеси.

Про історію польської метал-сцени можна буде дізнатись більше з комедії Міхала Рогальського «Готові на все. Екстермінатор».

Продовжуючи добру традицію дитячих кінопереглядів, у рамках фестивалю буде показаний фільм Марти Карвовської «Трабли», який порушить надзвичайно важливу тему дружби.

Фестиваль пройде у п’яти містах України – Києві, Одесі, Вінниці, Харкові та Луцьку, з 25 по 31 жовтня. Усі фільми демонструватимуться мовою оригіналу з українськими субтитрами.

«Артхаус Трафік», 23 жовтня 2018 року