На стипендії членам Ради з держпідтримки кіно потрібно 7 мільйонів гривень

Ukrainske_Kino_male

На виплату стипендій 9 членам Ради з державної підтримки кінематографії у 2019 році потрібно передбачити 7,3 млн. грн. у державному бюджеті України.

Розмір щомісячної стипендії кожному членові Ради з державної підтримки кінематографії становить 35 прожиткових мінімумів для працездатних осіб у розмірі, встановленому станом на 1 січня календарного року.

Виступаючи на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності 3 жовтня 2018 року, голова Держкіно Пилип Іллєнко наголосив на тому, що якщо у державному бюджеті на 2019 рік не буде передбачено кошти на виплату цих стипендій (а у чинному проекті державного бюджету їх не передбачено), то кошти на виплати «доведеться з фільмів якихось забирати».

Нині триває процес формування Ради з державної підтримки кінематографії, діяльність якої передбачено законом «Про державну підтримку кінематографії в Україні».

Також Пилип Іллєнко наголосив на тому, що крім збільшення фінансування Держкіно потребує внесення змін до Бюджетного кодексу України.

Підпункт г) пункту 10 частини першої статті 87 Бюджетного кодексу потрібно викласти у новій редакції: «г) державна підтримка кінематографії у формах, визначених Законом України «Про державну підтримку кінематографії в Україні», та у додаткових формах, встановлених Кабінетом Міністрів України; виплата стипендії членам Ради з державної підтримки кінематографії».

Це дозволить Держкіно виплачувати стипендії членам Ради з державної підтримки кінематографії, а також – «реалізовувати всі інші форми підтримки кіноіндустрії, які передбачені законом, хоча б у якихось символічних фінансових обсягах, запустивши їх в якомусь пілотному режимі, якщо до цього буде недостатньо фінансування для їх повноцінної роботи».

Чи дослухаються народні депутати до пропозицій Держкіно, покаже час.

Сергій Васильєв