На забезпечення діяльності Держкіно у 2019 році потрібно 22 мільйони гривень

Ukrainske_Kino_male

На забезпечення діяльності Державного агентства України з питань кіно у 2019 році потрібно 22 млн. 411,6 тис. грн.

У проекті державного бюджету на 2019 рік, розробленому Кабінетом Міністрів України, сума, яку планували виділити за бюджетною програмою 1806010 «Керівництво та управління у сфері кінематографії», складала 12 млн. 511,6 тис. грн. З них на оплату праці – 10 млн. 33,7 тис. грн. і 159,4 тис. грн. на оплату комунальних послуг та енергоносіїв.

Держкіно просило Верховну Раду України збільшити видатки агентства на 9,9 млн. грн., з них на оплату праці – на 2,9 млн. грн.

Виступаючи на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності 3 жовтня 2018 року, голова Держкіно Пилип Іллєнко аргументував додаткову потребу у коштах тим, що в останні роки у працівників Держкіно «суттєво збільшилося навантаження у зв’язку з збільшенням виробництва фільмів і збільшенням роботи по забезпеченню захисту інформаційного простору», тому агентству «просто необхідно збільшувати і винагороду, і заробітну плату».

Фінансування, закладене в урядовому проекті державного бюджету, «не передбачає збільшення заробітної плати, щоб покрити хоча б інфляційні процеси». Через неможливість запропонувати адекватну заробітну плату, агентство нині не може взяти на роботу необхідних спеціалістів.

Додаткове фінансування потрібне Держкіно також і у зв’язку із майбутнім переїздом.

Пилип Іллєнко повідомив, що агентству «необхідно звільнити приміщення в “Мистецькому арсеналі”, бо від нас давно це переконливо вимагають. І нам необхідно переїхати в інше приміщення, передбачити кошти на його ремонт і забезпечення».

Важливою статтею витрат, яка потребує збільшення, є кошти на відрядження.

«І вже це виглядає смішно, але, наприклад, у нас фонд на відрядження складає 50 тисяч гривень на рік. При цьому ми повинні забезпечувати представництво нашої кіноіндустрії в Каннах, наприклад, в Торонто і так далі. Фактично це просто унеможливлює цю роботу. І це навіть смішно мати на відрядження 50 тисяч гривень, це, я не знаю, куди можна поїхати і щось ефективно зробити», – прокоментував голова Держкіно.

Сергій Васильєв