Година “ЧЕ” з Єгором Чечериндою про формування нового культурного простору України

Ukrainske_Kino_male

18 березня 2015 року ефір програми “Година “ЧЕ” з Єгором Чечериндою” телеканалу Еспресо.TV було присвячено питанню формування нового культурного та інформаційного простору України і протистояння російському впливу на нього.

Участь в обговоренні взяли голова Державного агентства України з питань кіно, український актор, продюсер, політик Пилип Іллєнко, народний депутат, фракція “Блоку Петра Порошенка”, видавець, медіа-менеджер, поет і композитор Євген Рибчинський, народний депутат, фракція “Народний фронт”, журналіст, медіа-менеджер, голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Микола Княжицький та голова Продюсерського центру “Інсайтмедіа”, художник, графік, теле і кіно-продюсер Володимир Філіппов.

У програмі було розглянуто широкий спектр тем. Говорили про заборону російських мілітарних серіалів, поширення російських телесеріалів в українському ефірі у попередні роки, телевізійні рейтинги російського контенту, особливості обрахування квоти на український продукт в ефірі телеканалів, формування інституту українських теле- та кінозірок, патріотизм керівників телеканалів тощо.

Торкалися учасники дискусії і суто кінематографічних питань. Згадували про специфіку роботи Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів, особливості прокату стрічки Михайла Іллєнка “ТойХтоПройшовКрізьВогонь”, принципи державної підтримки вітчизняної кінематографії та її фінансування. Зокрема, Володимир Філіпов зазначив, що усі ті, хто говорять про українське кіно як про бізнес, є ворогами української ментальності, адже вимагати кінобізнесу у країні, де є лише 180 кінотеатрів, а вітчизняній стрічці неможливо вирватися у телеефір, не випадає.