Одного з керівників Держкіно було притягнуто до відповідальності за вчинення адміністративного корупційного правопорушення

Держкіно

19 травня 2016 року Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України повідомило про те, що одного з керівників Державного агентства України з питань кіно було притягнуто до відповідальності за вчинення адміністративного корупційного правопорушення.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура спільно з детективами Національного антикорупційного бюро України на виконання покладених Законом України «Про прокуратуру» завдань у квітні поточного року за результатами проведеної перевірки склала протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.ч. 1, 2 ст. 172–7 Кодексу України про адміністративні правопорушення та пунктами 1–4 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», стосовно одного з керівників Державного агентства України з питань кіно.

«Він, будучи державним службовцем першої категорії, ознайомлений із загальними правилами поведінки державного службовця та попереджений про спеціальні обмеження, встановлені Законами України «Про державну службу» і «Про боротьбу з корупцією», наділений за посадою повноваженнями щодо участі у проведенні закупівель за державні кошти відповідно до ст. 39 Закону України «Про здійснення державних закупівель», достовірно знаючи, що учасником переговорної процедури є товариство, засновник якого – його донька, будучи суб’єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», визначеним ч. 1 ст. 3 цього Закону, у порушення вимог п. 1–2 ч. 1 ст. 28 Закону не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомив про наявність реального конфлікту інтересів безпосереднього керівника та приймав рішення за таких умов, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1, 2 ст. 172–7 КУпАП.

За результатами розгляду судом вказаного протоколу за участю Спеціалізованої антикорупційної прокуратури особу визнано винною у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.ч. 1, 2 ст. 172–7 КУпАП, та призначено покарання у вигляді 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян із застосуванням додаткового покарання – позбавлення права займати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими чи адміністративними функціями, в органах державної влади та місцевого самоврядування строком на 6 місяців», – йдеться в офіційному овідомленні.

Як поінформував член Громадської ради при Держкіно Денис Масліков, у повідомленні Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України мовиться про колишнього першого заступника голови Держкіно Андрія Ящишина.

Держкіно приховало справжню причину звільнення Андрія Ящишина, яке відбулося 26 березня цього року, зазначив Денис Масліков.

Про коруппційну причину звільнення Андрія Ящишина 24 березня говорив голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко. Одначе тоді, коментуючи інформацію виданню «Детектор медіа», заступник голови Держкіно Сергій Неретін зазначив, що йому нічого про це невідомо. За його даними, Андрій Ящишин сам написав заяву про звільнення, «за станом здоров’я».

У коментарі «Детектору медіа» сам Андрій Ящишин повідомляв, що звільнився за власним бажанням. «Ніяких демаршів і скандалів немає – це моє приватне рішення», – сказав він.

Денис Масліков прояснив суть конфлікту інтересів, який приховав Андрій Ящишин: кінокомпанію ТОВ «Татофільм», яка брала участь і перемагала у 7-му та 8-му пітчингах Держкіно, засновано його донькою Катериною Андріївною Ящишиною (Єршовою) та колишньою дружиною Оленою Єршовою. Крім того, Катерина Ящишина була кінцевим бенефіціарним власником компанії. (Інформацію про засновників «Татофільм» станом на 6 квітня 2016 року можна подивитися тут>>>).

Нині кінокомпанія «Татофільм» готує і створює два проекти, що перемогли на 7-му пітчингу Держкіно у грудні 2014 року (тоді, слід зазначити, Андрій Ящишин чиновником Держкіно ще не був): повнометражний ігровий фільм-дебют «Вулкан» Романа Бондарчука (роботи перебувають на стадії підготовчого періоду) і короткометражний ігровий фільм-дебют «Синагога» Івана Орленка (зйомки відбулися у березні 2016 року, за угодою фільм має бути завершений восени).

Контракти із ТОВ «Татофільм» на створення цих стрічок були підписані 30 листопада и 3 грудня 2015 року, коли Андрій Ящишин працював першим заступником голови Держкіно. Тоді ж, наприкінці 2015-го, виробництво стрічок було профінансовано: на фільм «Синагога» із запланованих 900 тис. гривень було виділено 557,5 тис. грн., на фільм «Вулкан» із запланованих 5 млн. гривень перерахували 3,078 млн. гривень.

Кінокомпанія «Татофільм» також брала участь у 8-му конкурсному відборі кінопроектів Держкіно, за підсумками якого до Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів на 2016/2017 роки були включені стрічки «Іній» (реж. Шарунас Бартас) і «Стрімголов» (реж. Марина Степанська), які вона презентувала на пітчингу.

Одначе, виробником цих фільмів було заявлено вже іншу кінокомпанію – ТОВ «ІнсайтМедіа», відзначив Денис Масліков.

Редакція сайту НСКУ закликає керівництво Держкіно, ТОВ «Татофільм», ТОВ «ІнсайтМедіа» висловитися із приводу ситуації, що склалася.