Disney поновила участь кінокритиків Los Angeles Times у пресових заходах

Walt-Disney-logo

3 листопада 2017 року видання Los Angeles Times повідомило своїх читачів, що не зможе оперативно надати рецензію на фільм Тайки Вайтіті «Тор: Рагнарок», оскільки студія Disney відмовила кінокритикам видання в акредитації на свої пресові заходи, у тому числі, пресовий показ стрічки.

Таке рішення студія Disney ухвалила, відреагувавши на журналістське розслідування видання, присвячене бізнесовим відносинам між Disneyland’ом і містом Анахайм, із висновками якого не погодилося.

Кінокритики США активно зреагували на ситуацію: оглядач Alyssa Rosenberg із видання Washington Post, кінокритик видання Boston Globe Ty Burr, редактори виданнь A.V. Club та Flavorwire повідомили, що не відвідуватимуть пресові заходи студії та, у певних випадках, навіть не висвітлюватимуть її діяльність.

7 листопада 2017 року до виступів долучилися професійні об’єднання кінокритиків – Los Angeles Film Critics Association, New York Film Critics Circle, Boston Society of Film Critics та National Society of Film Critics засудили рішення студії Disney, як таке, що загрожує свободі преси, та дискваліфікували усі фільми, якими опікувалася студія, від участі у щорічному процесі визначення найкращих фільмів року за версіями зазначених об’єднань.

Також протест висловили у Television Critics Association. У розповсюдженій заяві було зазначено, що об’єднання, визнаючи, що можливість переглядати фільми студії заздалегідь і брати участь у спеціально організованих студією заходах, є привілеєм, а не правом, засуджує дії студії, котра карає журналістів за те, що вони виконують свою роботу.

Участь у прес-показах студії Disney відмовилося брати і видання New York Times. Тут зазначили, що коли потужна компанія карає ЗМІ за матеріал, який їй не сподобався, це створює небезпечний прецедент і не йде на користь суспільству.

Пізніше того ж дня студія Disney повідомила, що відновила участь кінокритиків Los Angeles Times у своїх пресових заходах після «плідної дискусії із новим керівництвом Los Angeles Times».

Сергій Васильєв