Вийшла книга-альбом «Роман Балаян. Без иллюзий. 1989/2015»

1431156405 (1)

У видавництві «Дух і Літера» вийшла книга-альбом Зари Абдуллаєвої «Роман Балаян. Без иллюзий. 1989/2015» (Київ, 126 с.).

Це друге, доповнене, видання роботи кінознавця Зари Абдуллаєвої «Живая натура. Картины Романа Балаяна» (Всесоюзное творческо-производственное объединение «Киноцентр», Москва, 1989). Книгу-альбом уклали есе про фільми Романа Балаяна та бесіди із ним – одним із найвизначніших режисерів 1970-80-х років, який визначив героя, теми, самий нерв минулої епохи. Видання містить багато світлин з особистого архіву митця, що відображають різні аспекти його життя і творчості.

У вступній бесіді Роман Балаян відверто пояснив Зарі Абдуллаєвій своєї рішення здійснити друге видання книги: «Щоб залишити щось про себе дітям, Сурену, Карині, онуку, також Роману, до речі, подарувати цю книгу своїм друзям. Тим більше, цієї книги вже немає навіть у мене вдома. Плюс – бажання розмістити у перевиданні фотографії жінок, дітей, онука, близьких друзів. Придумав навіть фразу для післямови. Іронічну, звичайно: «25 років потому без віконта де Балаяна» (сміється). Взагалі, Зарочка, я дуже змінився з того часу, коли вийшла книга. Я тоді, скоріше, бавився режисурою, грався у неї, ніколи не тримав у руках сценарій під час зйомки, безмежно імпровізував на знімальному майданчику, був легковажним або, точніше, легко мислив. Тоді я умів чути очима і бачити вухами! Розумієш? А після 1988 року зняв п’ять стрічок, але це була просто робота за професією, на жаль, без колишнього запалу, без пристрасті до кіно, що дуже важливо для режисера».

Повністю вступну бесіду «Двадцять п’ять років потому» читайте за посиланням>>>.

Книгу-альбом «Роман Балаян. Без иллюзий. 1989/2015» можна замовити у видавництві «Дух і Літера» тут>>>.